Aktualności

System WMS- jak usprawnić logistykę magazynową Twojego przedsiębiorstwa.

System WMS- jak usprawnić logistykę magazynową Twojego przedsiębiorstwa.

Styczeń 16, 2019 0 komentarzy

Na pewno wielu z Was zastanawiało się jak zreorganizować logistykę wewnętrzną przedsiębiorstwa w celu jej dostosowania do realiów dzisiejszego biznesu, które charakteryzują się dużą zmiennością zamówień, szybkimi terminami realizacji, koniecznością zapewnienia 100% bezpieczeństwa w procesie kompletacji. Odpowiedzą na tego typu zagadnienia jest inwestycja w profesjonalny system zarządzania magazynem- system WMS.

Co zmienia system WMS?

Praca z systemem WMS całkowicie zmienia organizację logistyki w przedsiębiorstwie. Od momentu zakończenia wdrożenia systemu magazynowego każdy pracownik staje się wykonawcą zadań przydzielanych automatycznie przez program magazynowy. Generowanie zadań jest wynikiem analizy opartej o zdefiniowanie wcześniej parametry, które zapewniają właściwy przebieg procesów. Parametry to mogą przykładowo „pilnować” dat spożycia (best before date), dat przydatności półkowej (minimum shelf life) i wielu innych czynników. Zasadniczo system WMS usprawnia trzy podstawowe obszary logistyki wewnętrznej:

– przyjęcia do magazynu: na tym etapie system pobiera dane o wejściu danego produktu do magazynu. Istnieje możliwość (w przypadku nowych produktów) określenia wymiarów produktu w celu optymalnego składowania i optymalnego opakowania wysyłkowego

– składowania: system WMS odpowiednio zarządza miejscem odkładczym w magazynie. Dzięki analizie wymiarów produktów, możliwości udźwigu regałów, częstotliwości rotacji, Twoja przestrzeń magazynowa zostanie wykorzystana znacznie lepiej niż dotychczas

– wydania: w tym obszarze odnotowuje się gigantyczny wręcz postęp w stosunku do magazynów, w których brak systemu WMS. Dzięki pracy z systemem możliwe jest szybkie i właściwe kompletowanie nawet najbardziej złożonych zamówień. System WMS usprawni również funkcjonowanie sklepów e-commerce poprzez zastosowanie fukcjonalności multi-order picking. W ramach wydań bardzo pomocne okazuje się również zintegrowanie systemu WMS z systemami kurierskimi w celu optymalizacji procesu zleceń transportowych

Sprzęt do systemu WMS

System magazynowy pracuje właściwe w przypadku wyposażenia operatorów magazynowych w terminale mobilne umożliwiające odczyt kodów kresowych. Równie ważne jest zastosowanie w magazynie drukarek etykiet, które będą wykorzystywane do wydruku etykiet rejestracyjnych oraz wysyłkowych. Całość systemu uzupełnia również system znakowania magazynu, który w jasny i klarowny sposób wyznacza strefy magazynu oraz identyfikuje regały i miejsca paletowe.

HIT-Kody Kreskowe- Twój dostawca systemów WMS

Poznański integrator systemów automatycznej identyfikacji HIT-Kody Kreskowe wdraża rozwiązania do zarządzania magazynem w pełnym wymiarze tzn. system informatyczny, znakowanie magazynu, sprzęt do obsługi magazynu. W ciągu ponad 20 lat działalności firma dostarczyła systemy klasy WMS ponad 100 Klientom w Polsce i poza jej granicami.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

16 − 5 =