Aktualności

Szampon do włosów – jaki wybrać?

Szampon do włosów – jaki wybrać?

6 czerwca, 2016 0 komentarzy

Włosy włosom nie równe, dlatego dla każdego rodzaju powstał szampon, który nie tylko oczyszcza, ale także nawilża, regeneruje czy wzmacnia. Nie wiesz, jaki szampon do włosów wybrać? Twoje włosy kwalifikują się do kilku grup?

Piękne, zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Nie zawsze jednak są takie, jakie byśmy chcieli. Niektórzy zmagają się z suchością, inny z łupieżem lub wypadaniem. Głównej przyczyny należy szukać w diecie, trybie życia czy stanie zdrowia, a dodatkowo wspomóc włosy odpowiednim i prawidłowo dobranym szamponem.

Jaki masz typ włosów?

Włosy mogą być naszą najefektowniejszą wizytówką pod warunkiem, że będą zdrowe, świeże i czyste. W tym celu musimy określić, jaki typ włosów mamy, aby następnie dobrać dla nich szampon. Określenie rodzaju zazwyczaj nie sprawia problemów – gdy są łamliwe, pozbawione blasku oraz sianowate mamy do czynienia z włosami suchymi. Bez problemu rozpoznamy także włosy tłuste czy te z łupieżem. Dodatkowo możemy wyróżnić także normalne i farbowane. Znając rodzaj odpowiedź na pytanie: jaki szampon do włosów wybrać nasuwa się sama. Pamiętajmy, że prawidłowe dopasowanie kosmetyku jest istotne do właściwej pielęgnacji. Przykładowo włosy suche powinny być wzmacniane oraz nawilżane w zupełnie inny sposób niż tłuste, gdzie głównym zadaniem szamponu jest usunięcie serbum oraz utrzymanie włosów świeżych i puszystych jak najdłużej. Nieprawidłowy dobór szamponu może sprawić, że normalne włosy zaczną się przetłuszczać, a farbowane poprzez użycie mocnego preparatu szybciej stracą kolor.

 

Mężczyźni mają lepiej?

Na półkach znajdziemy szeroki wybór szamponów zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn choć z silną przewagą tych pierwszych. Choć większość preparatów może być używana przez obie płcie to warto w przypadku Panów wybrać szampon dedykowany do ich włosów, które są inaczej zbudowane. Przede wszystkim zazwyczaj są krótkie i częściej ścinane, w związku z czym mocniejsze oraz zdrowsze. Jednocześnie wymagają odświeżenia oraz nawilżenia, które zapewnią im dedykowane kosmetyki.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.