Aktualności

Szczoteczki do mycia twarzy

Szczoteczki do mycia twarzy

Marzec 30, 2016 1 komentarz

Dobre oczyszczenie twarzy to pierwszy krok w codziennej pielęgnacji. Szczoteczki do mycia twarzy usuwają zrogowaciały naskórek, zanieczyszczenia i pozostałości po makijażu. Dokładnie  oczyszczają nawet głębokie pory. Sprawiają, że skóra nabiera blasku i lepiej absorbuje cenne składniki kremów pielęgnacyjnych.

Idealnie oczyszczona twarz sprawia, że makijaż oczu, ust i twarzy lepiej się prezentuje i jest trwalszy. Drogerie stacjonarne i internetowe oferują klientom różnego rodzaju produkty i akcesoria do mycia twarzy, np. marki Eveline. Superkoszyk.pl to drogeria internetowa, w której możemy znaleźć produkty tego typu. Poza kosmetykami myjącymi znajdziemy także szczoteczki do oczyszczania twarzy. W czym tkwi ich fenomen i na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Czy wiesz, że…?

Szczoteczka elektryczna to nie to samo, co szczoteczka soniczna. Szczoteczka soniczna łączy szybkie ruchy włókien z ruchami wymiatającymi (w przód i tył). Jej działanie przypomina mikro-drgania. Szczoteczki elektryczne zaś wykonują ruchy obrotowe. Ruch może być jednostajny – w jedną stronę lub zmienny – szczoteczka obraca się o kilkadziesiąt stopni w lewo, a następnie o tyle samo stopni w prawo.

Szczoteczki manualne i elektryczne

Na rynku znajdziemy różne rodzaje szczoteczek do oczyszczania twarzy. Najpopularniejsze są szczoteczki manualne i elektryczne. Szczoteczki manualne mogą być plastikowe lub drewniane. Mają miękkie, drobno osadzone włosie, które myje i masuje skórę twarzy. Zabieg taki usuwa wszelkie zanieczyszczenia i poprawia ukrwienie skóry. Obok klasycznych szczoteczek manualnych dużym zainteresowaniem cieszą się szczoteczki elektryczne. Szczoteczki elektryczne dopasowane są do rodzaju skóry. Unikać ich jednak powinny osoby o cerze trądzikowej. Posiadają zwykle dwie opcje prędkości i są wodoodporne. Dzięki antypoślizgowej rączce nie wyślizgują się z dłoni podczas mycia.

Jak często korzystać ze szczoteczek?

Dokładne oczyszczanie twarzy najlepiej wykonywać co dwa dni wieczorem. Skóra będzie wtedy dobrze przygotowana na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych, nakładanych na noc. Przed zastosowaniem szczoteczki twarz należy zwilżyć wodą i nałożyć łagodny żel oczyszczający. Skórę na twarzy masujemy szczoteczką ok. 1 minuty, starając się omijać okolice oczu. Następnie spłukujemy produkt z twarzy i osuszamy ją miękkim ręcznikiem.

Zobacz także: Zatrzymać starzenie

1 komentarz

Przejdz do rozmowy

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

7 + 8 =