Aktualności

Szkoła języków obcych Wrocław pomoże realizować noworoczne postanowienia

Szkoła języków obcych Wrocław pomoże realizować noworoczne postanowienia

22 stycznia, 2021 0 komentarzy

Prawie każdy na początku nowego roku ma postanowienia. Postanawia się, że przestanie się palić, że się schudnie, że pójdziemy do dentysty. Wiele postanowień dotyczy również nauki, a szczególnie nauki języka obcego. Zdajemy sobie sprawę, że podobnie jak większość naszych rodaków mamy problem z porozumiewaniem się w jakimkolwiek języku obcym. Cóż z tego, że w szkole był wykładany język angielski lub rosyjski. Lata bezczynności, w których nie używaliśmy tego języka, sprawiły że nasze umiejętności zanikły. Coraz częściej dochodzi świadomość, że znajomość języka pomogłaby w zdobyciu lepszej pracy, pomogła w nawiązywaniu rozmowy z rodziną mieszkającą tysiące kilometrów od granic Polski. Trudno się jednak przemóc. Przecież nie jesteśmy już tacy młodzi, a to właśnie młodym nauka wchodzi najłatwiej. Może więc na rozpoczęcie tego nowego roku postanowić sobie, by nauczyć się tego języka? Pomóc w tym może dobra szkoła języków obcych Wrocław.

Starsi nie znaczy gorsi – kursy dla dorosłych w szkole języków obcych Wrocław

W naszym społeczeństwie zakorzenione jest, że osoby w pewnym wieku już się do nauki nie nadają. Uważa się, że umysł osoby dojrzałej, czy też w średnim wieku nie nadaje się do nauki. Nauka ma być domeną osób młodszych, dzieciaków, nastolatków, czy w końcu dwudziestolatków. Ale to nie jest prawda. Badania pokazują, że osoby dojrzałe uczą się równie szybko jak dzieci, a nawet więcej, nauka jest bardziej skuteczna i wymaga mniej wysiłku, ponieważ osoby dorosłe potrafią się skupić na tym czego się uczą, dziecko natomiast jest stale rozkojarzone, dociera do niego zbyt wiele bodźców, które je rozpraszają. Trzeba również powiedzieć, że zmuszenie naszego umysłu do wysiłku intelektualnego może sprawić, że wolniej będziemy się starzeć. Proszę więc nie mówić, że nauka języków obcych nie jest dla starszych i dojrzałych osób. 

Znajomość języków obcych jest potrzebna w każdym wieku. Żyjemy w świecie, gdzie nie brakuje kontaktów z osobami, które nie potrafią mówić w naszym pięknym języku. To może być nasz szef, to może być koleżanka lub kolega z pracy, w końcu to może być nowy członek naszej rodziny. Warto dać z siebie trochę wysiłku i poznać któryś z języków obcych wykładanych w szkole języków obcych Wrocław. Wiele szkół językowych posiada opracowane kursy właśnie dla osób dorosłych. Można się uczyć indywidualnie lub skorzystać z nauki w niewielkich grupach. Ciekawe jest to, że często szkoła języków obcych Wrocław organizuje takie grupy w taki sposób, że są one dobierane nie tylko pod kątem stopnia zaawansowania, ale również wieku czy nawet zainteresować. W takiej grupie można więc spotkać kogoś ciekawego, a ponadto jak podaje wielu naukowców nauczanie w grupie podnosi jakość nauczania z uwagi na panującą zdrową rywalizację oraz wzajemne wsparcie. Nie można się obawiać, że nauka języka obcego będzie wymagała częstych dojazdów, czy też że nie będzie się miało czasu uczestnictwo w lekcjach. Od pewnego czasu w szkołach językowych z powodzeniem funkcjonują również zajęcia online. Dzięki temu można sobie dostosować swój czas do zajęć, a uczestniczyć w zajęciach można z każdego miejsca, w którym jest zasięg Internetu.

dobra-szkola-jezykow-wroclaw

Szkoła języków obcych Wrocław pozwala w krótkim czasie opanować sporo nowego materiału

Co nam daje szkoła języków obcych Wrocław

O tym jak ważne mogą być umiejętności porozumiewania się w języku obcym napisano już i powiedziano wiele. Można by było tu przytoczyć wszelkie argumenty, które potwierdzą tylko, że w dzisiejszych czasach każdy powinien znać co najmniej jeden język obcy. Te profity płynące ze znajomości języka mogą być osiągalne dla wszystkich nie tylko dla młodych, ale również dla osób w średnim wieku, czy też nawet osób starszych. Jednak trzeba poznać jeszcze jedną prawdę: szkoła języków obcych Wrocław nie zapewni nam sukcesu. Szkoły językowe prowadzące kursy językowe dla dorosłych dają nam narzędzia do tego, by ten sukces osiągnąć. Reszta zależy tylko od nas samych, od naszego zaangażowania w naukę, naszej determinacji. Jeśli więc jednym z postanowień na ten nowy rok jest nauczenie się języka obcego, niech ta determinacja nas nie opuszcza, by to postanowienie nie zakończyło się równie szybko jak wiele innych postanowień noworocznych.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.