Aktualności

Thriller „Czerwony Pająk” na Dwóch Brzegach

Thriller „Czerwony Pająk” na Dwóch Brzegach

19 lipca, 2015 0 komentarzy

Seryjni mordercy intrygują filmowców na całym świecie. Na Dwóch Brzegach zobaczymy jak zbrodniarza przedstawił Marcin Koszałka – jego „Czerwonego Pająka” będzie można zobaczyć na długo przed premierą kinową.

Kraków, lata 60. W tym miejscu i czasie poznajemy Karola Kremera, stojącego na progu dorosłości nastolatka. Pochodzi z dobrej rodziny, nie ma problemów z nauką, odnosi sukcesy w sporcie. Jednak po tym, gdy zotaje świadkiem morderstwa, jego życie przybiera mroczny i złowrogi obrót.

Historia z „Czerwonego Pająka” oparta jest na faktach, a protoplastą głównego bohatera granego przez Filipa Pławiaka był Karol Kot, seryjny morderca działający przed kilkoma dekadami w stolicy Małopolski.

Debiut fabularny Marcina Koszałki na Dwóch Brzegach będzie można zobaczyć już 6 sierpnia, na 3 miesiące przed premierą kinową. Obraz był już pokazywany na festiwalu w Karlowych Warach, gdzie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Polskiego reżysera w zagranicznej prasie porównywano nawet z Gusem Van Santem („Słoń”) i Michaelem Haneke („Funny Games”).

Marcin Koszałka będzie również gościem Dwóch Brzegów i po pokazie udzieli festiwalowej publiczności „Lekcji kina”. Podczas spotkania zdradzi kulisy powstawania swojego najnowszego filmu, a także opowie o swoim warsztacie dokumentalisty („Takiego pięknego syna urodziłam”) i operatora („Pręgi”, „Rewers”).

W jednej z głównych ról w „Czerwonym Pająku” pojawia się także Adam Woronowicz, czyli bohater tegorocznej retrospektywy „I Bóg stworzył aktora”.

Dzięwiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

seven + 3 =