Aktualności

Kariera Managera – UPS powołuje nowych prezesów regionalnych oraz jednostek biznesowych

Kariera Managera – UPS powołuje nowych prezesów regionalnych oraz jednostek biznesowych

29 lutego, 2016 0 komentarzy
  • Nando Cesarone prezesem UPS Europe
  • Ross McCullough prezesem UPS Asia Pacific
  • Cindy Miller prezesem UPS Global Freight Forwarding

 

Bruksela i Singapur, 25 lutego 2016 r. – Spółka UPS (NYSE:UPS) ogłosiła dzisiaj powołanie Nando Cesarone na stanowisko prezesa UPS Europe oraz Rossa McCullough na stanowisko prezesa UPS Asia Pacific.

 

– Nando i Ross doskonalili swoje umiejętności przywódcze w ramach różnorodnych zadań realizowanych na całym świecie i wiem, że jako prezesi będą mieli istotny wpływ na naszą działalność w regionach Azji i Pacyfiku oraz Europy – powiedział Jim Barber, prezes UPS International. – Podobnie jak wielu członków naszej kadry kierowniczej wyższego szczebla, rozpoczęli oni karierę jako magazynier i kurier, co świadczy o wadze, jaką przywiązujemy do rozwoju umiejętności kierowniczych i planowania sukcesji.

 

Nando Cesarone pracujący w UPS od 25 lat, będzie kierował działalnością UPS w Europie w 56 krajach i terytoriach, gdzie firma zatrudnia ponad 45 tys. pracowników. Poza Stanami Zjednoczonymi Europa to dla UPS największy rynek, który w 2015 r. wygenerował ok. połowę z przeszło 2 mld USD zysku operacyjnego z obsługi przesyłek międzynarodowych. Ostatnio Cesarone pełnił funkcję prezesa UPS Asia Pacific.

 

Pochodzący z Toronto Nando Cesarone pełnił funkcje na rożnych stanowiskach kierowniczych w UPS, m.in. dyrektora generalnego na Austrię, Węgry i Szwajcarię, prezesa na Europę Północno-Wschodnią, vice prezesa operacyjnego UPS Canada oraz prezesa UPS Asia Pacific. W Azji Nando Cesarone wprowadził i umocnił obecność UPS w Birmie, ważnym rynku wschodzącym, oraz w 21 innych miastach w Chinach. Nadzorował proces skracania czasu przewozów na 35 trasach wewnątrzazjatyckich łączących 41 rynków oraz wprowadził nowe produkty i usługi, w tym Trade Management Services oraz przewóz towarów koleją na linii Chiny–Europa.

 

Nando Cesarone zastępuje Cindy Miller, która powróci do Stanów Zjednoczonych, aby objąć stanowisko prezesa UPS Global Freight Forwarding. Miller pełniła kilka kluczowych stanowisk kierowniczych w UPS, była prezesem UPS w Południowej Europie i Afryce. Na podobnych stanowiskach pracowała również w USA. W UPS pracę rozpoczęła jako kurier i podobnie jak wielu innych pracowników UPS przeszła ścieżkę kariery na co raz bardziej odpowiedzialnych stanowiskach. Przed rolą prezesa UPS Europe, Miller pełniła funkcję prezesa UPS w Wielkiej Brytanii, Irlandii i krajach skandynawskich, a podczas swojego pobytu w tych krajach z powodzeniem koordynowała dostawę ponad 30 milionów przesyłek w 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich.

 

– Cindy kierowała naszą działalnością w Europie w niezwykle ważnym okresie, gdy notowaliśmy rekordowe wyniki i rozbudowywaliśmy europejski hub lotniczy w Kolonii w Niemczech (wartość rozbudowy to 200 mln USD). Ponieważ Cindy powraca do Stanów Zjednoczonych jako nowy prezes UPS Global Freight Forwarding, pragnę przy tej okazji podziękować jej za pracę w Europie – powiedział Jim Barber.

 

Ross McCullough, który dołączył do zespołu UPS w 1984 r., ostatnio pracował na stanowisku wiceprezesa ds. strategii korporacyjnej. Jako prezes UPS Asia Pacific będzie odpowiedzialny za najszybciej rozwijający się region na świecie i zarządzanie ponad 40 krajami i terytoriami w Azji. Jako wiceprezes ds. strategii korporacyjnej, McCullough rozwinął globalną wizję i platformę komunikacyjną oraz stworzył i wprowadził nowy proces planowania strategicznego. Wykorzystując swoje doświadczenie w globalnych projektach fuzji i przejęć nadzorował najważniejsze inicjatywy, w tym inwestycje strategiczne w regionie oraz budował relacje z wiodącymi azjatyckimi firmami transportowymi. McCullough utworzył i prowadził pierwszy zespół UPS ds. eCommerce.

 

Wcześniej McCullough zajmował w UPS wiele innych stanowisk kierowniczych, m.in. pracował jako kierownik ds. marketingu w Stanach Zjednoczonych. Kierował też integracją i rozwojem współpracy z Mail Boxes Etc., która przyczyniła się do sukcesu strategii retail UPS w Europie.

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.