Aktualności

Jaki urlop, takie siły do pracy.  Jak polscy pracownicy ładują baterie na wakacjach?

Jaki urlop, takie siły do pracy. Jak polscy pracownicy ładują baterie na wakacjach?

22 sierpnia, 2016 0 komentarzy

Z sondy MonsterPolska.pl wynika, że Polacy najchętniej spędzają urlop zwiedzając lub uprawiając sport. Jak sposób spędzania wolnego czasu wpływa na późniejszą pracę?

Na stronie międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl znajduje się sonda z pytaniem: jaki urlop pozwala Ci najlepiej odpocząć od pracy? Wyniki wyraźnie wskazują, że polscy pracownicy chcą przede wszystkim zwiedzać i poznawać nowe miejsca, bo to najlepiej pozwala im się zresetować i zapomnieć o pracy.

Warto jednak wiedzieć, że sposób spędzania urlopu wpływa na naszą efektywność zawodową, pozwala na kreatywne myślenie lub daje siły do wykonywania zadań wymagających wysiłku fizycznego. Oto jak urlop przekłada się na rok w pracy.

  1. Zwiedzanie ciekawych, fascynujących miejsc

Aż 35,53 proc. osób biorących udział w ankiecie odpowiedziało, że tylko w taki sposób jest w stanie zapomnieć o pracy i stresie związanym z codziennością w firmie. Jak taki sposób spędzania urlopu wpływa na pracę?

„Zwiedzanie rozwija nas jako pracowników – inspiruje, wzbogaca o wiedzę, poszerza horyzonty i otwiera na nowe wyzwania. Odwiedzanie fascynujących miejsc pobudza wyobraźnię, co niezwykle przydaje się osobom wykonującym kreatywne zawody.” – mówi Bartosz Struzik z MonsterPolska.pl

  1. Urlop aktywny, sporty wodne, wyprawy górskie

Takiej odpowiedzi udzieliło 30,26 proc. biorących w sondzie. Tylko silne zmęczenie sprawia, że nie myślą o firmie.

„Aktywny urlop pociąga za sobą wysiłek, a ten z kolei sprawia, że stres i spięcie wywołane nerwową pracą gdzieś znika. Sportowy urlop jest najlepszy dla osób, które nie tylko mają stresujący zawód, ale i tych, którzy w pracy siedzą. Taka osoba wniesie do zespołu nową energię i pomysły. Ale nie tylko. Po aktywnym urlopie mamy też bardziej bystre spojrzenie na rzeczywistość. Aktywność fizyczna poprawia bowiem pracę mózgu, poprawia pamięć, koncentrację i pozwala na szybsze przetwarzanie informacji.” – wyjaśnia ekspert MonsterPolska.pl

  1. Leniwe wczasy. Plaża, leżak i dużo słońca

Trzeci najpopularniejszy sposób regenerowania się po całym roku pracy. Wybrało go 15,79 proc. osób biorących udział w sondzie. Jak taki sposób spędzania urlopu wpływa na pracę?

Plaża i błogie leniuchowanie to dobre rozwiązanie dla osób, które na co dzień wykonują ciężką pracę fizyczną. Taka regeneracja pozwala na odpoczynek obciążonemu na co dzień kręgosłupowi i stawom. Słońce dodaje też energii, włącza pozytywne myślenie, nastraja optymistycznie – to może pozytywnie wpłynąć na osoby, które na co dzień pracują zespołowo.

  1. Dziki biwak na łonie natury, jak najdalej od cywilizacji.

Takiego wypoczynku potrzebuje 9,21 proc. osób, które wzięły udział w sondzie. Tylko z dala od cywilizacji nie zaglądają w trakcie urlopu do firmowego maila i nie dzwonią do kolegów z pracy.

„Odcięcie od cywilizacji jest korzystne zwłaszcza dla osób na wysokich stanowiskach, od których wymaga się podejmowania strategicznych decyzji. Brak dostępu do internetu, obcowanie z naturą oraz pozorna bezczynność jest wielkim dobrodziejstwem dla mózgu. Ten odpoczywa, myśli błądzą i właśnie w takim momencie może przyjść do głowy rozwiązanie ważnego problemu w firmie.” – wyjaśnia Bartosz Struzik.

 

Ankieta jest cały czas aktywna. Głosować można na stronie serwisu rekrutacyjnego www.monsterpolska.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.