Aktualności

VIOLETA URMANA NA SCENIE OPERY WROCŁAWSKIEJ

VIOLETA URMANA NA SCENIE OPERY WROCŁAWSKIEJ

29 kwietnia, 2015 0 komentarzy

23 maja na jedynym koncercie w Polsce wystąpi Violeta Urmana, światowej sławy mezzosopranistka litewskiego pochodzenia, gwiazda nowojorskiej Metropolitan Opera.

 

 

 

afiszoplakat_violeta_urmana_jpg

 

W ostatnich latach śpiewaczka wykonywała partie: Amelii w Balu maskowym, Elżbiety w Don Carlosie, Leonory w Mocy przeznaczenia, Lady Makbet w Makbecie, Odabellii w Attylii, Brunhildy w Zygfrydzie, Zyglindy w Walkirii oraz tytułowe role w Aidzie, Giocondzie, Medei, Tosce, Normie, Ifigenii na Taurydzie, Ariadnie na Naksos oraz Tristanie i Izoldzie.

Violeta Urmana regularnie gości na deskach wiodących teatrów operowych świata: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Teatro Real w Madrycie, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, Opéra National w Paryżu, Deutsche Oper w Berlinie, Wiener Staatsoper w Wiedniu, Teatro alla Scala w Mediolanie, The Royal Opera House Covent Garden w Londynie. Występuje również na festiwalach w Bayreuth, Salzburgu, Aix-en-Provence, Edynburgu i na koncertach promenadowych BBC Proms.

Na scenie Opery Wrocławskiej artystka wykona lubiane przez publiczność słynne arie operowe, m.in. Da, chas nastal z opery Dziewica Orleańska, Mon cœur s’ouvre à ta voix z opery Samson i Dalila, Acerba voluttà z opery Adriana Lecouvreur, Voi lo sapete, o mamma z opery Rycerskość wieśniacza. Orkiestrę Opery Wrocławskiej poprowadzi Massimo Zanetti.

 

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.