Aktualności

Wymiana waluty przez internet — nowy trend dla biznesmenów

Wymiana waluty przez internet — nowy trend dla biznesmenów

Marzec 13, 2015 0 komentarzy

Współpraca z kontrahentami zagranicznymi stanowi dla polskich przedsiębiorców źródło wymiernych korzyści. Warto jednak zwrócić przy tym uwagę na sposób obrotu obcą walutą. Istnieją bowiem metody na to, aby wymiana była korzystniejsza i stanowiła dodatkowe źródło zysku, a nie strat.

Wielu przedsiębiorców często nie zwraca uwagi na kurs, po jakim wymieniana jest waluta
w poszczególnych transakcjach. Wykorzystywanie kont złotówkowych do rozliczeń z zagranicą może nieść ze sobą znaczne straty wynikające z niekorzystnych przeliczników stosowanych przez instytucje finansowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dokonywanie transakcji zakupu i sprzedaży walut za pośrednictwem internetu. Tym bardziej że transakcje takie realizuje się w oparciu o przelewy bankowe bez wychodzenia z biura.

Dla kogo e-kantory

 Największym zainteresowaniem wymiana walut w sieci cieszy się wśród osób fizycznych. Najczęściej są to pożyczkobiorcy walutowych kredytów hipotecznych, którzy chcą w ten sposób obniżyć raty zobowiązań. Drugą grupą, która dostrzega zalety obrotu walutowego przez internet, jest sektor małych i średnich przedsiębiorstw. To ok. 10 proc. wszystkich klientów e-kantorów a liczba ta systematycznie rośnie. Przedsiębiorcy nie mają też obaw przed wymianą dużych kwot, gdzie dodatkowo mogą liczyć na rabaty na marży.

Korzyści z wymiany walut online

 Podstawową korzyścią wynikającą z dokonywania transakcji w internecie jest krótki czas jej realizacji. – Bez względu na wielkość obrotów, rodzaj czy formę prawną firmy kantor internetowy pozwala na szybką realizację transakcji – mówi Łukasz Olek, członek zarządu spółki Currency One SA, lidera rynku, operatora serwisów Walutomat.pl i Internetowykantor.pl. – Przedsiębiorca może wymienić walutę nawet w ciągu kilkunastu minut. W przypadku regularnych wymian większych kwot ma także możliwość negocjowania kursów – dodaje.

Inną korzyścią wynikającą z przeprowadzania transakcji online są duże oszczędności, nawet do 8 proc. w porównaniu z kursami w bankach czy tradycyjnych kantorach. Dzięki temu firma generuje dodatkowe środki, które z powodzeniem mogą być zainwestowane w dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

E-kantor w praktyce

 Wymiana walut przez internet jest przedsięwzięciem równie prostym jak bankowość internetowa. Wystarczy, że przedsiębiorca posiada dwa rachunki – złotówkowy i walutowy.
W przypadku chęci zakupu waluty należy z konta złotówkowego przelać określoną kwotę na konto bankowe serwisu wymiany walut. Po zaksięgowaniu transakcji zakupiona waluta odsyłana jest na konto walutowe. Dodatkową zaletą wynikającą z tego typu rozwiązań jest możliwość określenia kursu, po jakim przedsiębiorca chce nabyć walutę. Nie ma wówczas konieczności śledzenia cen na bieżąco, ponieważ w momencie osiągnięcia określonego pułapu transakcja zostanie zrealizowana. Co więcej, jeśli firma ma konto w banku, z którym współpracuje serwis, przelewy wymiany walut zrealizowane zostaną bezpłatnie.

Wymiana walut przez internet jest kolejnym narzędziem ułatwiającym funkcjonowanie firmy. Dzięki niemu można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również w sposób efektywny zarządzać czasem. Ponadto niewątpliwą zaletą jest bezpieczeństwo transakcji realizowanych w sieci, a także dostępność wielu walut, na które można wymienić złotówki (w serwisie Internetowykantor.pl jest ich aż 20).

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

one × 2 =