Aktualności

Jak zostać audytorem wewnętrznym?

Jak zostać audytorem wewnętrznym?

Kwiecień 10, 2017 0 komentarzy

Praca audytora to marzenie wielu kobiet. Na tym stanowisku można nie tylko mieć kontakt z pracownikami wszystkich działów, ale też zdziałać dużo dobrego dla firmy kontrolując jej działania.

Przedstawicielki płci pięknej dzięki swoim naturalnym umiejętnościom komunikacyjnym świetnie sprawdzają się w roli audytora wewnętrznego. Bardzo dobrze na tym stanowisku radzą sobie przede wszystkim panie, które dobrze czują się w tworzeniu dokumentacji, analizowaniu wyników i  pisaniu raportów. Aby być doskonałą audytorką trzeba też wykazywać się umiejętnościami organizacyjnymi, a przede wszystkim dobrym planowaniem oraz zdolnością do prowadzenia wnikliwej obserwacji. Na szczęście wiele kobiet tzw. czytanie między wierszami ma we krwi. Trzeba jednak przyznać, że wrodzone, czy też wyuczone umiejętności miękkie, to nie wszystko. Dobry audytor musi też posiadać określoną wiedzę.

Szkolenie audyt wewnętrzny

Aby zostać audytorem wewnętrznym warto wybrać się na specjalne szkolenie organizowane przez jednostkę certyfikującą. W czasie takiego kursu kandydaci zapoznają się w pierwszej kolejności ze szczegółowymi wymaganiami normy ISO 9001 – według której będą kontrolować System Zarządzania Jakością w swojej firmie. Poza tym uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną oraz praktyczną dotyczącą wszelkich zagadnień związanych z przygotowywaniem i przeprowadzaniem audytu. Tutaj bardzo ważna rolę odgrywają dyskusje oparte na   najczęściej spotykanych problemach oraz różnych przypadkach z życia wziętych. Oczywiście częścią szkolenia są ćwiczenia praktyczne, dzięki którym uczestnicy mogą dokładnie przekonać się na czym polega praca audytora i jak należy ją wykonywać. Po ukończeniu szkolenia audyt wewnętrzny  na pewno będzie przeprowadzony zgodnie ze standardami i bardzo sprawnie.

Related Biznes / Gospodarka / Finanse Articles

Similar Posts From Biznes / Gospodarka / Finanse Category

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.