Aktualności

Jak zostać testerem oprogramowania dzięki certyfikatowi ISTQB?

Jak zostać testerem oprogramowania dzięki certyfikatowi ISTQB?

Lipiec 25, 2017 0 komentarzy

Praca testera oprogramowania jest marzeniem wielu osób, zarówno tych, które dopiero skończyły studia, jak i tych, którzy marzą o zmianie branży. Przez samych testerów często określona jest jako ścieżka kariery szybkiego startu – można dość łatwo nauczyć się podstaw i zacząć zbierać doświadczenie, wcześniej jednak konieczna jest inwestycja w naszą edukację. Inwestycja może kosztować albo czas, albo pieniądze. To dwie drogi, które muszą wziąć pod uwagę przyszli testerzy.

Inwestycja czasu w edukację

W internecie i książkach można znaleźć dość dużo materiałów z tej branży i poświęcić czas w domowym zaciszu na ich czytanie i własną edukację. Większość materiałów dostępna jest na stronach anglojęzycznych. Możliwość praktycznego zastosowania swojej wiedzy również można znaleźć online, w różnych projektach programowania otwartego, gdzie możemy za darmo ćwiczyć świeżo zdobyte umiejętności.

 

Droga na skróty – certyfikat ISTQB

Certyfikat ISTQB to dokument, który potwierdza nasze umiejętności jako testera oprogramowania. Do tej pory wydano ponad 400 tys. certyfikatów dla osób z ponad 100 krajów świata – ISTQB stanowi więc potwierdzenie umiejętności w tym zakresie dla pracodawców na całym świecie. W Polsce kilka firm prowadzi akredytowane kursy, podczas których można zdobyć umiejętności testera praktycznie od zera, a następnie zdać certyfikat i rozpocząć pracę w wymarzonym zawodzie. Wiąże się to oczywiście z kosztem, ale pozwala wystartować szybciej.

Czy muszę programować, żeby być testerem?

Jak mówią osoby będące w branży, umiejętność kodowania jest niezwykle przydatna w tej pracy, ale nie jest konieczna – można więc otrzymać pracę bez dużych umiejętności programistycznych. Wbrew pozorom umiejętności miękkie są w tej pracy dużo ważniejsze. Kodu można uczyć się w międzyczasie, poszerzając swoje umiejętności i zwiększając kompetencje.

 

Gdzie zrobić szkolenie z zakresu ISTQB?

Jedną z firm szkoleniowych, która prowadzi akredytowane szkolenia z ISTQB jest inprogress. Podczas kursu zdobywamy wiedzę na temat podstaw testowania, technik projektowania testów, stosowanych narzędzi i branżowego słownictwa. Szkolenia przeprowadzane są w języku polskim, w wielu miastach w całej Polsce. Kurs kończy się egzaminem certyfikującym. Aby go zaliczyć, wymagane jest udzielenie co najmniej 65% poprawnych odpowiedzi. Zdawalność egzaminu po kursie jest niezwykle wysoka. Dowiedź się więcej o programie jak i terminach szkoleń na stronie https://inprogress.pl/szkolenia/agile-scrum/istqb/istqb-certified-tester-poziom-podstawowy/

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.