Aktualności

Co zrobić, gdy rozpoznasz u siebie objawy grzybicy pochwy?

Co zrobić, gdy rozpoznasz u siebie objawy grzybicy pochwy?

Sierpień 11, 2017 0 komentarzy

Cechą charakterystyczną grzybicy pochwy jest pieczenie, upławy o nienaturalnym kolorze i charakterystycznym zapachu oraz ból. Powyższe objawy zazwyczaj pokazują się niespodziewanie, na przykład podczas wyjazdu wakacyjnego lub w dzień świąteczny. Wtedy najczęściej nie jesteśmy w stanie szybko udać się do ginekologa.

Co zrobić, jeśli podejrzewamy u siebie grzybicę pochwy i nie możemy sobie pozwolić na natychmiastową konsultację lekarską? Odpowiedzią będą preparaty na grzybicę bez recepty.

Grzybica – preparaty, które można kupić bez recepty

Grzybica pochwy może być szybko wyleczona, jeśli zareagujemy na wczesne objawy choroby. Dlatego już w momencie odczuwania nieprzyjemnego pieczenia i swędzenia w okolicach intymnych należy sięgać po takie środki, które nie tylko przyniosą ukojenie, ale również poprawią stan zdrowia. Są to przede wszystkim globulki dopochwowe, płyny do mycia okolic intymnych, żele, środki do irygacji.

Kobiecie problemy intymne – jak sobie z nimi radzić?

Bardzo dużą popularnością wśród kobiet cieszy się Provag Emulsja. To żel dostępny bez recepty, który stosuje się do mycia okolic intymnych zamiast wcześniej używanych kosmetyków. Emulsja zapobiega infekcjom intymnym, delikatnie i skutecznie myje, usuwa bakterie oraz nie niszczy prawidłowego pH, co jest najlepszą formą obrony przed bakteriami chorobotwórczymi. Posiada bardzo przyjemny zapach, a dodatkowo nawilża i regeneruje delikatny obszar okolic intymnych. Zapewnia uczucie świeżości, koi świąd i pieczenie, poprawiając ogólne samopoczucie kobiety.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat zdrowia kobiecego, to koniecznie zapoznaj się z artykułem „Kobiecie problemy intymne – jak sobie z nimi radzić?”. Pamiętaj, że posiadając wiedzę na temat zdrowia intymnego jesteś w stanie skutecznie zapobiegać infekcjom i chorobom kobiecym. A w razie wystąpienia pierwszych objawów choroby, szybko je wykryć, by tym samym móc od razu udać się do lekarza lub zastosować domowe leczenie

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

9 + 3 =