Aktualności

Zwiększ swoje kompetencje zawodowe poprzez studia podyplomowe

Zwiększ swoje kompetencje zawodowe poprzez studia podyplomowe

8 stycznia, 2018 0 komentarzy

Forma nauki jaką są studia podyplomowe szturmem zdobyła rynek edukacji i stała się jednym z najpopularniejszych sposobów na rozwój własnych kompetencji i uzupełnienie wiedzy zdobytej uprzednio na tradycyjnych studiach. Jak jest ich istotą i w jakim stopniu pozwalają na podniesienie umiejętności i konkurencyjności na rynku pracy?

Studia podyplomowe – praktyczny wymiar

Niezależnie od tego, na którą ze specjalności studiów podyplomowych się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że czeka nas nauka ze znacznym naciskiem położonym na umiejętności praktyczne. Studia podyplomowe z racji swojego charakteru i trybu pozwalają na realizowanie programu w zupełnie odmienny sposób, niż na klasycznych uczelniach. Zajęcia przyjmują formę warsztatów grupowych, burzy mózgów, dyskusji, wykładów interaktywnych i wielu innych, a to co je łączy, to przywiązanie do przyswajania kompetencji praktycznych. Wybierając się na studia podyplomowe, nie uświadczymy nauki niepotrzebnych nam przedmiotów czy niekończącego się analizowania teorii. W zamian za to otrzymamy solidne i kompleksowe przygotowanie do pełnienia konkretnych zawodów – często bardzo nowoczesnych i opłacalnych.

Studia, a rynek pracy

Trudno szukać bardziej dopasowanej do potrzeb rynku pracy formy edukacji niż studia podyplomowe. Ich celem jest jak najlepsze przygotowanie słuchaczy do pracy w danej branży w jak najkrótszym czasie. Dlatego, programy studiów podyplomowych okrojone są ze zbędnych przedmiotów, a weekendowy tryb pozwala jednocześnie studiować i zdobywać doświadczenie zawodowe. Silne związki z rynkiem pracy odzwierciedlone są również we współpracy z różnymi podmiotami z danych branży i specjalistami oraz ekspertami, którzy dzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i dobrymi radami. Kończąc studia podyplomowe, nie tylko zostajemy wyposażeni w komplet narzędzi i umiejętności do pełnienia określonych funkcji i wykonywania pewnych zdań – stajemy się również profesjonalistami o cennych i poszukiwanych n a rynku pracy kwalifikacjach.

Studia podyplomowe to najlepsza droga dla osób, które ukończyły już studia i poszukują dalszych możliwości rozwoju i budowania swojej kariery z dobrymi perspektywami na przyszłość.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.