Aktualności

2016 Global Mentoring Walk Poland – Globalny Spacer Mentoringowy! WALK THE CHANGE’- Ten spacer może zmienić Twoje życie!

2016 Global Mentoring Walk Poland – Globalny Spacer Mentoringowy! WALK THE CHANGE’- Ten spacer może zmienić Twoje życie!

24 lutego, 2016 0 komentarzy

Sobota, 5 marca 2016 o godz. 11.00, spod Starej Oranżerii w Parku Łazienki Królewskie w Warszawie, wyruszy wyjątkowy Spacer Mentoringowy (Mentoring Walk). Spacer ten będzie jednym z ponad 87 Spacerów Mentoringowych, odbywających się tego samego dnia w różnych częściach świata. Jego wyjątkowość polega na unikatowej formule wspólnych Mentoringowych Spacerów, osoby dzielącej się swoim doświadczeniem (Mentora/Mistrza) i osoby mentorowanej/pobierającej porady (Mentee/Ucznia).

 

Warszawska, piąta już edycja Spaceru Mentoringowego (Global Mentoring Walk) połączy ponad 100 par mentoringowych 5 marca w Łazienkach Królewskich. W roli Mentora lub Mentorki wcielą się wybitni Liderzy i Liderki oraz Najwyższa Kadra Zarządzająca, reprezentująca świat biznesu, polityki, organizacji społecznych i akademickich. W roli Mentees będą kobiety, które chcą zmieniać świat oraz swoją rzeczywistość na lepszą, dla siebie i innych. Mentees powinny mieć co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, ambicje rozwoju zawodowego i osobistego oraz chęć inspirowania innych do wzmacniania siebie oraz społeczności/networku, w którym działają. Będzie to unikalna okazja dla Mentee do przeprowadzenia rozmowy i posłuchania dobrych porad od Mentora – osoby z większa wiedza życiową i zawodowa.

Uczniowie Arystotelesa prowadzili z nim dyskusje spacerując po promenadzie nieopodal szkoły, bo wierzyli, że spacerowanie angażuje ciało i ducha, wpływając na kreatywność. Od 2012 roku nasz spacer wpisał się w kalendarz wydarzeń Łazienek, które przez lata służyły wymianie intelektualnej – mówi dr Daria Mejnartowicz, Flag Bearer Global Mentoring Poland. Przed i po spacerze będzie okazja do poznania, porozmawiania z ciekawymi i inspirującymi osobami. Będzie to wyjątkowo motywacyjne wydarzenie. W tegorocznej edycji, weźmie udział 100 par Mentorka/Mentor – Mentee, w tym również przedstawiciele 11 największych globalnych korporacji działających w Polsce, będących uczestnikami Programu Mentoringowego Vital Voices Poland, LeadersIN. Więcej

 

W tym roku Vital Voices zaprosił do swojego programu jako Partnera Strategicznego wyjątkową firmę. Firmę, która od 130 lat jest kojarzona nie tylko z urodą i innowacjami, ale przede wszystkim z działaniami na rzecz kobiet. Marka AVON jest związana z organizacją Vital Voices globalnie jak i lokalnie, ponieważ idea rozwoju kobiet jest szczególnie bliska jej sercu. AVON stawia kobiety na pierwszym miejscu – to firma, która nie tylko dostarcza piękno wprost do drzwi, ale też te drzwi otwiera szeroko na świat.

 

– Szanowne panie, jak nie teraz, to kiedy? Jak nie my, to kto? – dodaje Jolanta Kwaśniewska, Honorowa patronka Vital Voices Poland, Prezeska Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, która w tym roku jest patronem wydarzenia – Bardzo się cieszę, że kolejna grupa ambitnych kobiet będzie dzielić się swoimi doświadczeniami i szukać inspiracji podczas spaceru. Dziękuję Mentorkom i Mentorom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji Global Mentoring Walk. Już teraz gratuluję także wszystkim Mentees, które będą w niej uczestniczyć.

 

Pomysłodawcą Global Mentoring Walk była Geraldine Laybourne, Prezes Oxygen Media w USA w 1997 roku, partnerka biznesowa jednej z najbardziej wpływowych kobiet świata, Oprah’y Winfrey. Geraldine Laybourne w Polsce najbardziej może się kojarzyć jako kreatorka i pierwsza właścicielka telewizyjnego kanału dziecięcego Nickelodeon. Wypełniony od rana do nocy grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać, zaproponowała, żeby dołączyły do jej codziennego spaceru i tak wspólne przechadzki stały się wkrótce praktyką, która zainspirowała świat i trwa już prawie 20 lat.

5 marca, Global Mentoring Walk odbędzie się w 87-u miastach na terenie 59 krajów, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Serbii, Brazylii, Izraelu, Bangladeszu, Haiti, Libanie, Malezji, Gwatemali,

Liberii, Peru, Katarze, Vanatu, Zimbabwe, Saint Lucia, Togo, Kambodży, Ghanie, Tajlandii, Jemenie, Ugandzie, Malezji, Egipcie, Ugandzie, Indiach, Kenii, Kamerunie. Wszędzie tam gdzie aktywnie działają kobiety związane z fundacją Vital Voices, a więc także w Polsce. Podczas wspólnej przechadzki, Mentorzy i Mentees będą dyskutować na temat swoich wyzwań zawodowych, dzielić się doświadczeniami i budować relację Mentor/Mentorka – Mentee.

 

Partner Główny: AVON Polska

Partnerzy Strategiczni: Łazienki Królewskie, CITI Women’s Network Poland, Novartis Poland

Patron: Sukces Pisany Szminką, Fundacja Porozumienie Bez Barier, Novartis Poland

Patroni Medialni: Magazyn Madame, Perspektywy, BusinessWomen&Life Magazine, Planeta Kobiet.pl, Magazyn LA VIE, Kobiety w Biznesie, Manager na Obcasach.pl, Mama na Obcasach.pl, Uroda i Zdrowie.pl

Partnerzy: Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, ALTKOM Akademia, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, Foundation for Strategic Competence Development (FSCD), Akademia Leona Koźmińskiego, Międzynarodowe Stowarzyszenie Ekspertów Komunikacji i Przywództwa (IACL), Kurhaus Publishing, Kinga Pienińska, Fundacja BezMiar, Restauracja Belvedere, MEDEXO PL, SHE XO Deloitte

5_03_2016-Vital-Voices-Poland-BANER_FB-LOGA-2016

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<