Aktualności

Czy nosimy futra?

Czy nosimy futra?

17 marca, 2015 0 komentarzy

Noszenie futer naturalnych od dłuższego czasu wzbudza kontrowersje. W związku z akcjami ekologicznymi niektórzy hodowcy zwierząt futerkowych nawet zaprzestali swojej działalności.  Mimo to po pewnej przerwie futra wróciły do łask.

Chociaż nadal kontrowersje wzbudza noszenie futer (zwłaszcza sztucznych) pomijając już aspekt ekologiczny. Ale pomińmy to. Jak nosić futra i do czego? W naszym kraju, niestety, kobiety nie mają tyle odwagi by futro stosować jako dodatek także w sezonie wiosennym lub letnim. Choć to od dawna jest dosyć popularne na zachodzie.

W wypadku futer też warto poznać pewne zasady, choćby dotyczące długości włosia. Tu obowiązuje zasada kontrastu – do krótkiego ubioru warto jest kupić futro z długim włosiem. Minął już czas, że powodem do chwały był długi puszysty płaszcz. Aktualnie zaleca się paszcze z krótkim włosiem.

Inaczej dobieramy futra naturalne – inaczej sztuczne. Te drugie dają więcej możliwości kolorystycznego popisu. Niektórzy projektanci proponują jak najbardziej krzykliwe-neonowe, nawet wyraźnie wzorzyste. Do futer doskonale pasują szpilki i botki. Niedobrze wyglądają pod futra suknie poszerzane do dołu – lepiej jest zakładać dosyć wąskie. Odpowiednie pod futro są spodnie rurki.

Z drugiej strony znane artystki – Kim Kardashian i Rihanna narzuciły trend w noszeniu futer, który został szybko podchwycony. Wcześniej na wybiegu pojawiły się modelki w krótkich różowych sztucznych futerkach i sukienkach w podobnej tonacji. I to, zdaje się, będzie popularne trend w 2015 i 2016.

Natomiast nieśmiertelną stylizacją są krótkie białe futra z czarnymi dodatkami. Do krótkiego dobrze pasuje pod spód biała bluzka i czarne rurkowate spodnie. Albo też czarne krótkie futerko z białą bluzką i szpilkami. Nadal korzystnie wygląda dżins w połączeniu z futrem sztucznym i to nawet w jaskrawych kolorach. Chociaż w wypadku futer poglądy na stosowanie do nich dodatków są mocno zróżnicowane. Większość propaguje pod krótkie futra wyłącznie elementy obcisłego ubioru. Ale są też tacy, którzy lubią ubierać się barkowo łamiąc utarte konwencje, choćby zakładają pod futro wzorzyste legginsy lub szerokie spodnie. Radzimy też omijać tanie sklepy internetowe z odzieżą w poszukiwaniu futer, znane markowe sklepy są w tym wypadku lepszym wyborem.

My zdecydowanie jesteśmy zwolennikami umiaru podkreślającego pozytywne walory kobiecej sylwetki.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<