Aktualności

Lokalizator powie Ci, gdzie jest Twoje dziecko

Lokalizator powie Ci, gdzie jest Twoje dziecko

4 listopada, 2015 0 komentarzy

„Co się dzieje z moim dzieckiem, czy jest bezpieczne, gdzie się znajduje”? Takie pytania każdego dnia stawiają sobie miliony rodziców w Polsce. A odpowiedzi może udzielić… niewielki lokalizator.

 

Większość matek i ojców chciałoby mieć oczy dokoła głowy, by roztaczać opiekę nad swoimi pociechami. O tym, że stały osobisty nadzór jest niemożliwy, nie trzeba ich przekonywać. Rozwój nowych technologii sprawia jednak, że „towarzyszenie” dzieciom i chronienie ich stają się łatwiejsze – i to w zasadzie niezależnie od miejsca, gdzie przebywają rodzice.

Dowodów dostarczają personalne lokalizatory, takie jak Trackimo. To niewielkie, lekkie i wodoodporne urządzenie rozpoznające lokalizację, w której się znajduje w oparciu o satelitarny system GPS, a w miejscach gdzie nie jest on dostępny, np. wewnątrz budynków, na bazie informacji z sieci komórkowej GSM. Dzięki temu mamy pewność, że zawsze możemy sprawdzić miejsce pobytu dziecka. W ramach stałego abonamentu Trackimo działa na całym świecie bez dodatkowych opłat. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą martwić się o uruchamianie roamingu
i opłaty związane z transferem danych poza granicami Polski.

Dostęp do informacji o położeniu dziecka wyposażonego w lokalizator jest możliwy poprzez aplikację mobilną przeznaczoną na smartfony i tablety z systemem iOS oraz Android, a także stronę www. Pozwalają one w czasie rzeczywistym (a także dla ostatniej godziny, dnia, tygodnia lub w zadanym okresie czasu) sprawdzić, gdzie przebywa nasz podopieczny. Co więcej: istnieje możliwość zaprogramowania inteligentnych alarmów przesyłanych za pomocą SMS-ów, maili lub notyfikacji push poprzez aplikację, które na życzenie powiadomią o:

  • sytuacji awaryjnej, gdy na urządzeniu zostanie wciśnięty przycisk SOS;
  • opuszczeniu ustalonych z góry stref, gdy np. dziecko przemieści się poza któryś z wyznaczonych obszarów szkoły, domu, osiedla, miasta czy kraju.

„Lokalizator można umieścić w kieszeni kurtki, przypiąć do paska spodni lub roweru czy włożyć do plecaka albo wózka, po czym w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko. Poczucie bezpieczeństwa, o czym przekonują nas sami rodzice, jest bezcenne, a możliwość lokalizacji pociech stworzyliśmy po to, aby to poczucie zapewnić” – wyjaśnia Michał Baranowski, Business Development Director CEE Trackimo.

Więcej szczegółów na stronie http://www.trackimo.eu/

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<