Aktualności

Co piąty niewykwalifikowany pracownik myśli o wyjeździe za granicę – przyciągają go benefity?

20 stycznia, 2017 0 komentarzy

Jak wynika z badania CBOS „Praca za granicą”, pracownicy niewykwalifikowani są jedną z najliczniejszych grup społecznych, która deklaruje gotowość do poszukiwania pracy za granicą. Już co piąty jest zainteresowany zatrudnieniem poza Polską (21 proc.). Eksperci IPF Group, firmy specjalizującej się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia podkreślają, że zachętą dla wyjeżdżających stanowią, obok kwestii finansowych, benefity dodatkowe jak dopłata do auta czy darmowy Internet.

Walka o pracownika na coraz trudniejszym rynku pracy przybrała wymiar ponadnarodowy. Od wejścia naszej firmy na zagraniczny rynek pracy tymczasowej, obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania klientów m.in. z Francji czy Niemiec pracownikami fizycznymi z Polski. Znaczenie mają dla nich zarówno warunki płacowe, jak i oferowane coraz częściej przez pracodawców benefity dodatkowe, które w Polsce ciężko otrzymać. Są to m.in. bezpłatny Internet mobilny, pracownicze kredyty czy opcja zaliczki za start. Pomysłów pracodawców jest jednak znacznie więcej – mówi Mariusz Dolata, Prezes IPF Group.

Miękkie lądowanie, czyli benefity na start

W związku z tym, że decyzja o wyjeździe za granicę wymaga od pracownika sporo wysiłku, również benefity oferowane przez pracodawców są niejednokrotnie atrakcyjniejsze. Firmy skupiają się głównie na tym, aby maksymalnie ułatwić samą decyzję, jak i funkcjonowanie w nowym miejscu na początku. W IPF Group firma m.in. zajmuje się organizacją przejazdu, kupuje bilety, jak również oferuje opcję zaliczki na start, żeby pracownik mógł poradzić sobie przez pierwsze kilka dni. Ta propozycja otwiera możliwość wyjazdu dla osób, które nie dysponują oszczędnościami, nie mają chwilowo pieniędzy lub pozostają bez pracy – często to właśnie dzięki benefitom mogą zdecydować się na wyjazd.

Kolejna opcja pomocy to dedykowany opiekun. IPF Group oprócz opieki polskojęzycznych lub ukraińskojęzycznych koordynatorów, zapewnia pracownikom (zarówno Polakom, jak i obcokrajowcom przyjeżdżającym do Polski), możliwość zgłoszenia się do osoby, której zadaniem jest rozwiązywanie bieżących problemów pracowników przebywających we Francji i Niemczech lub na terenie naszego kraju. Chodzi o pomoc głównie w sytuacjach życia codziennego, jak wizyta u lekarza, mechanika samochodowego oraz zawodowych, jak mediacja pracownicza w razie konfliktów, wyjaśnianie kwestii administracyjno-płacowych. Warto też dodać, że w przypadku pracowników wyjeżdżających do Francji, IPF Group bierze na siebie w całości przeprowadzenie skomplikowanych zadań administracyjnych.

Internet i samochód ze wsparciem finansowym

Sporym ułatwieniem, które pozwoli na szybszą adaptację do nowych warunków, ale też zapewni stały kontakt z firmą i rodziną, jest zwrot kosztów mobilnego Internetu. Dzięki temu pracownik ma dostęp do platformy administracyjnej, która daje wgląd do dokumentów, pasków wypłat oraz pozwala na pobieranie zaliczek na poczet wynagrodzenia, a dodatkowo, co niejednokrotnie jest istotniejsze, może mieć stały kontakt z rodziną w Polsce.

Najbardziej lojalni pracownicy IPF Group, dzięki współpracy z firmą, mogą również uzyskać wsparcie w finansowaniu samochodu. IPF GROUP bierze na siebie koszty kredytu na auto, który przez czas trwania umowy pozostaje we Francji, a po zakończeniu współpracy staje się własnością pracownika. Natomiast zaradni pracownicy, którzy, pomimo że mają zapewnione lokum, znajdą bardziej odpowiadające im mieszkanie, spełniające warunki budżetowe, mogą liczyć na specjalną premię.

Zachęty, które ułatwiają codzienne życie i pozwalają ograniczyć ponoszone miesięcznie koszty, spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem pracowników. Dzięki temu realnie zarabiają więcej, bo nie muszą płacić m.in. za Internet. Te pieniądze mogą przeznaczyć na zupełnie inny cel. Często jest to wysyłka określonej kwoty do rodziny, która zostaje w Polsce. A to dla wielu główny powód wyjazdu, stąd możliwość ograniczenia kosztów jest kluczowa – podsumowuje Mariusz Dolata, Prezes IPF Group.

***

IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych, w tym w szczególności w outsourcingu pracowników fizycznych. Główna działalność firmy jest prowadzona w Polsce, we Francji i Niemczech. IPF Group świadczy usługi dla ponad 300 klientów oraz zatrudnia ok. 1000 wyspecjalizowanych pracowników, m.in. dla przemysłu spożywczego, metalurgicznego, samochodowego. Firma pomaga klientom w rekrutacji i zatrudnieniu pracowników oraz wspiera ich w produkcji, zapewniając jej ciągłość.

IPF Group jest członkiem Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji oraz Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Firma jest laureatem konkursu „Diamenty Forbesa 2016”.

Kontakt dla przedstawicieli mediów:

Sylwia Maj
Biuro Prasowe IPF Group

m.: +48 503701452
e.: sylwia.maj@zoom-bsc.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<