Aktualności

Poznaj 5 sposobów na rozwój swojego biznesu!

Poznaj 5 sposobów na rozwój swojego biznesu!

17 stycznia, 2018 0 komentarzy

W czasach gdzie szczegół może zaważyć o sukcesie lub porażce nie ma miejsca na przypadek. Poznaj sposoby, które pomogą Ci na rozwój. Obserwuj zmiany i wdrażaj innowację takiej jak transakcje bezgotówkowe.

Sposób 1 – Informacja to podstawa
Szukaj inspiracji oraz rozwiązań, które potencjalnie mogą sprawdzić się w Twoim biznesie. Śledź panujące trendy, czytaj prasę branżową, ponieważ tylko wtedy będziesz wiedział o zmianach, nowych przepisach, bądź programach wspierających. Takim przykładem może być program wspierający obrót bezgotówkowy „Polska Bezgotówkowa” (więcej na jego temat znajdziesz w Sposobie 4).

Sposób 2 – Współpracuj
Co może pomóc Ci w biznesie? Odpowiedź jest prosta  – networking! Dzięki niemu możesz wspierać innych, ale w przypadku potrzeby skorzystać z usługi zaprzyjaźnionej firmy, lub przedsiębiorcy. Dzięki temu możesz nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również liczyć na najwyższy standard usługi/produktu. Współpraca i budowanie relacji z pewnością pomogą Ci w rozwoju Twojego biznesu.

Sposób 3 – Działaj z pasją!
Zdecydowanie łatwiej jest tworzyć wielkie rzeczy, gdy robisz to z pasją. Nie zawsze jest łatwo, przecież porażki są wpisane w proces kreowania. Oczywiście pojawiają się momenty, w których może być ciężej, ale wtedy do działania „pociągnie” cię właśnie pasja. Nie bój się podejmować decyzji oraz pewnego ryzyka.

Sposób 4 – Korzystaj z programów wspierających
Czy wiesz jak wyglądają preferencje Polaków odnośnie metod płatności? Według badań, ponad 50% wybiera transakcje bezgotówkowe. Prowadzisz punkt usługowo-handlowy i wciąż nie masz terminalu płatniczego? To duży błąd, który może odstraszać niektórych klientów. Dzięki programowi „Polska Bezgotówkowa” możesz teraz nabyć terminal płatniczy – fundacja pokrywa koszty związane z samym sprzętem, ale również z obsługą płatności bezgotówkowych przez rok. Zainteresowany? Sporo informacji na temat zmian oraz podejścia Polaków do płatności bezgotówkowych znajdziesz na stronie http://bezgotowki.pl/

Sposób 5 – Dbaj o swoich klientów
Coraz częściej mówi się o customer experience, to jeden z najważniejszych czynników wpływających na Twój biznes. Czasem mała zmiana może pozytywnie wpłynąć na postrzeganie Twojej marki, co często wiąże się z pozyskaniem nowych klientów lub utrzymanie aktualnych. Przykładem mogą być rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce – społeczeństwo chce płacić kartą płatniczą, dlatego postawienie na terminal płatniczy (np. w Twoim sklepie) może przyciągnąć klientów, którzy wcześniej omijali go ze względu na ograniczony sposób płatności.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<