Aktualności

Avast – najlepsze rozwiązanie antywirusowe dla firm

Avast – najlepsze rozwiązanie antywirusowe dla firm

27 września, 2018 0 komentarzy

Kojarzysz Avast jedynie z wersją darmową? Niesłusznie, bo dla firm Avast ma wyjątkową ofertę: jeden z najlepszych programów antywirusowych dla przedsiębiorstw. Jego jakość potwierdzają niezależne testy AV Comparatives, gdzie oprogramowanie to osiągnęło 100% skuteczności w testach porównawczych!

Tak dobry wynik Avast zawdzięcza m.in. silnikowi, który jest efektem wspólnej pracy z laboratoriami AVG. Dzięki niej wiedza i wiele lat doświadczeń zaprocentowało w postaci sprawnego i skutecznego „serca” programu. Pozwala ono na wykrywanie różnych rodzajów zagrożeń, pracuje w tle i nie pochłania dużej ilości zasobów.

Ideą antywirusa Avast dla firm była kompleksowa ochrona. Wiadomo, że przedsiębiorstwo jest bardziej narażone na ataki niż użytkownik prywatny, wymaga więc lepszego zabezpieczenia przed hakerami i wirusami.

Avast zapewnia najwyższy poziom takiego zabezpieczenia. Oferuje monitoring poczty i Internetu (pod kątem ataków phishingowych, spamu, zainfekowanych stron i załączników).

Zapewnia bezpieczeństwo serwerów Exchange oraz WiFi. Regularnie sprawdza czy system IT nie jest narażony na atak i czy nie pojawiły się w nim luki pozwalające na przejęcie kontroli.

Monitoruje pliki i programy, blokując zachowania, które mogą świadczyć o infekcji (np. gromadzenie zbyt wielu danych). Ochrania tożsamośćpoprzez blokowanie dostępu do kamery internetowej i danych wrażliwych. W pakiecie jest oczywiście firewall i sandbox, a w bardziej rozbudowanych wersjach także VPN i menedżer haseł.

Avast oferuje również inne narzędzia, które pozwalają zoptymalizować działanie komputera i przyspieszyć jego pracę.

Siłą Avasta dla firm jest też baza wirusów. To podstawa większości działań programu, który porównuje znalezione w plikach lub na stronach wpisy z wpisami z bazy. Jeżeli się zgadzają, wówczas pojawia się ostrzeżenie o możliwej infekcji.

Baza w Avast jest stale uzupełnienia (automatycznie się aktualizuje). Aktualizacje przygotowuje grupa ekspertów, na podstawie informacji otrzymywanych od 400 milionów użytkowników.

To największe źródło wiedzy o zagrożeniach! Wystarczy że jeden z nich „złapie” wirusa, a chwilę później wszyscy inni będą już przed nim zabezpieczeni.

Sprawdź więcej informacji na polskiej stronie AVAST

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<