Aktualności

Sklep internetowy, jako biznes po godzinach pracy? – Jak to zrobić najlepiej? Sklep internetowy, jako biznes po godzinach pracy? – Jak to zrobić najlepiej?

Sklep internetowy, jako biznes po godzinach pracy? – Jak to zrobić najlepiej? Sklep internetowy, jako biznes po godzinach pracy? – Jak to zrobić najlepiej?

27 września, 2018

Sklep internetowy, jako dodatkowe źródło dochodu? Czemu nie! Coraz więcej osób robi zakupy przez internet. Według badań przeprowadzonych przez Mastercard Polscy internauci znajdują się na samym szczycie spośród 22 europejskich nacji, które robią najczęściej zakupy online. Zapotrzebowanie na rynku jest zatem ogromne. A sklep internetowy, jako biznes po pracy zdaje się być najmniej zobowiązującym i najbardziej elastycznym sposobem na zarabianie dodatkowej gotówki.

Sklep internetowy – dlaczego to dobry biznes dodatkowy?

Sklep internetowy jako biznes dodatkowy to zawsze dobry pomysł. Dlaczego? Powodów jest wiele. Nie wymaga on dużego wkładu początkowego, a jego obsługa nie będzie nam zajmować całego dnia. Pod warunkiem, że wszystko dobrze zorganizujemy. Co więcej, elastyczny biznes – jakim jest bez wątpienia sklep internetowy – pozwoli nam na spełnianie swoich dobrze ukrywanych pasji. Czy to do mody, sztuki, czy motoryzacji.

Jak dobrze prowadzić sklep internetowy, gdy pracujemy na etat? Poniżej kilka tipów.

Bez własnego magazynu

Osoby, które dopiero myślą o założeniu własnego sklepu internetowego, sądzą, że do skutecznego jego prowadzenia niezbędny jest własny magazyn. Nic bardziej mylnego! Jeśli nie dysponujemy przestrzenią, w której trzymalibyśmy zakupiony towar, możemy skorzystać z bardzo atrakcyjnego (szczególnie dla początkujących przedsiębiorców internetowych) modelu sprzedaży – dropshippingu. Prowadzenie sklepu internetowego w tym modelu sprawia, że sprzedane za pośrednictwem naszej witryny towary, są przesyłane do klienta wprost z hurtowni. System można nawet zautomatyzować. Nie musimy samodzielnie wprowadzać produktów, cen i stanów magazynowych do sklepu. Mogą one wędrować z hurtowni naszego sklepu automatycznie. Proste, wygodne i – co najważniejsze – ogranicza nasze zaangażowanie do minimum.

Dedykowana platforma, czy abonament?

Założenie sklepu internetowego wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Oprócz wspominanego wyżej modelu dropshippingu, mamy jeszcze inne możliwości na ograniczenie kosztów związanych z otwieraniem nowego biznesu. Nie jest żadną tajemnicą, że postawienie rozbudowanej strony-marketu na dedykowanym serwerze, będzie kosztować nas nawet koło 10 tysięcy złotych lub więcej (w zależności od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy). Dla osoby, która dopiero zaczyna i chce traktować sklep internetowy, jako dodatkowe źródło zarobku, inwestowanie takiej sumy jest wprost nieosiągalne. Czy oznacza to, że musi ona zrezygnować ze swojego pomysłu? W żadnym razie!

Dla osób, które cenią sobie niewielkie koszty prowadzenia biznesu, a także wygodę, idealnym rozwiązaniem będzie sklep na abonament, np. na Sky-Shop. W ramach niewielkiej miesięcznej opłaty, otrzymujemy tutaj całe niezbędne do pracy oprogramowanie, możliwość samodzielnego dostosowania wyglądu strony do naszych potrzeb, wsparcie techniczne, a także szereg innych dodatkowych funkcjonalności, które sprawią, że prowadzenie sklepu będzie nie tylko niedrogie, ale również banalnie proste.