Aktualności

Bycie kobietą to wymówka.

Bycie kobietą to wymówka.

2 lutego, 2010 0 komentarzy

Wynajdujemy tysiące powodów, dla których nie możemy czegoś zrobić.

Zasłaniamy się wszystkim czym możemy, aby nie podjąć się realizacji naszych własnych pragnień, dążeń, planów, celów.

Po ustawieniach Hellingera nagle rozumiesz, że wszystkie Twoje problemy wynikają z tego, że w Twojej  rodzinie były zaburzone relacje.

Po seansie hipnozy wiesz już, dlaczego nie rozumiesz się z Twoją córką.

Wiesz już, dlaczego Ci nie wychodzi  z mężczyznami. Dlaczego szef cię nie rozumie. Dlaczego nie osiągnęłaś nic znaczącego, tkwiąc w marazmie niemocy z roku na rok utwierdzając się w tym, że nic nie możesz zrobić ze swoim życiem.

Bycie kobietą, to doskonała wymówka na to, aby nie podjąć żadnych działań na polepszenie swojego życia. To doskonała wymówka. No bo przecież, to ICH wina.

Ale może jednak chcesz podjąć wyzwanie.? Może chcesz poprawić swoje życie nie patrząc na powody, dla których nie da się czegoś zrobić? Może jednak zdecydujesz, że Twoje życie jest w Twoich rękach.

Podam ci teraz metodę,  jak się do tego zabrać.

Zapisz dokładnie, co chcesz konkretnie poprawić. Jaki będzie tego rezultat.
Zapisz swoje cele. Jedną z kluczowych zasad wyznaczania celów jest podjęcie działania. Pierwszym działaniem jakie należy podjąć podczas wyznaczania celów jest zapisanie ich. Pisanie – to proste w swej istocie działanie – napędza działanie w kierunku osiągnięcia wyznaczonych celów. Można powiedzieć, że samo pisanie jest już wykonaniem małego działania w kierunku osiągnięcia wyznaczonych celów. Pisanie ożywia twój cel i sprawia, że wszystko w twoim życiu będzie pracowało w kierunku realizacji tego celu.

Skończ z wymówkami i powodami, dla których nie da się tego zrobić.
Weź odpowiedzialność za swoje życie i działania. W czasie pracy nad osiągnięciem jakiegokolwiek celu musisz przyjąć nastawienie, że: „To ja decyduję czy coś się zdarzy, czy nie”. Wszystkie cele są tylko Twoje – innymi słowy nie możesz polegać na innych ludziach czy wydarzeniach, że sprawią, że osiągniesz swoje cele. Musisz wziąć pełną odpowiedzialność za realizację swoich celów. Aby to zrobić zawsze zapisuj i wypowiadaj swoje cele w pierwszej osobie. Jeśli Twoim celem są na przykład codzienne ćwiczenia Twój cel powinien brzmieć następująco: „Codziennie ćwiczę”. Takie stwierdzenie przekazuje jasno sformułowany komunikat do Twojego umysłu, że to Ty jesteś osobą, która musi sprawić, że cel zostanie osiągnięty.

Wyznaczaj tylko i wyłącznie pozytywne cele. Jednym z głównych powodów, dla których ludziom nie udaje się osiągnąć wyznaczonych celów, jest to, że wyznaczają sobie negatywne cele. Inaczej mówiąc stawiają sobie za cel nierobienie czegoś lub sprawienie, żeby coś się nie wydarzało. Dobrym przykładem będzie tutaj odchudzanie, cel stracenia na wadze. Ludzie mówią, że przestaną jeść albo robić to czy tamto. Ale umysł nie jest w stanie przedstawić sobie jak będzie wyglądało to „nierobienie czegoś”. Twój umysł nie rozumie słów „nie będę”. To, co umysł rozumie, to działanie. Dlatego właśnie musisz określić sobie pozytywny cel, to, co będziesz robił czy jadł zamiast tego, czego nie będziesz.
Innym dobrym przykładem jest gra w golfa. Kocham grać w golfa i staram się grać tak często jak to tylko możliwe. Podczas gry zawsze należy się skoncentrować na tym gdzie ma trafić piłka. Zbyt wiele osób skupia się jednak na tym gdzie nie chcą, żeby ich piłka trafiła. Na przykład, jeśli na polu golfowym jest jakieś oczko wodne czy łacha piachu, koncentrują się i powtarzają sobie: „Nie trafię tam, moja piłka tam nie poleci”. Zazwyczaj jednak jest tak, że właśnie tam leci ich piłka – ponieważ umysł nie rozumie słowa „nie”.

Ożyw swój cel. Musisz ożywić swój cel, sprawić by był sugestywny. Musi on mieć magnetyczną  moc przyciągania Cię do siebie, tak by wygenerować wystarczające zaangażowanie z Twojej strony do osiągnięcia go. Jedynym sposobem jest wyobrażenie sobie tego celu tak sugestywnie i ekscytująco jak to tylko możliwe. Aby to uzyskać musisz sobie wyobrazić swój cel tak żywo i realnie jakbyś już go osiągnął.
Tak rodzi się motywacja wewnętrzna, pozytywna motywacja, o wiele bardziej silna niż zachęta czy przymus. Bardzo ważne jest abyś określił swój cel przy pomocy zmysłów. Jak Twój cel będzie wyglądał? Jak będzie pachniał? Jak będzie brzmiał? Jak będzie smakował? Jak będziesz go czuł, przeżywał? Tylko wtedy, gdy będziesz w stanie doświadczyć (przeżyć) go będzie on miał niezbędną moc przyciągania Cię do siebie.

Życie jest za krótkie by ciągle myśleć o kolejnych niezrealizowanych celach. Zacznij działać już teraz, by wzmocnić swoje cele i zacznij żyć życiem z Twoich marzeń.

Zacznij od drobnego kroku w jednym z 6-ściu obszarów naszego życia.

Rodzina – czy przeznaczasz czas na budowanie dobrych relacji.

Zdrowie i kondycja fizyczna – czy regularnie przeznaczasz czas na aktywność fizyczną, czy przeznaczasz czas na dbanie o siebie

Życie społeczne i kulturalne – czy przeznaczasz czas na wyjście do teatru, opery, wystawę, koncert. Czy masz czas dla przyjaciół?

Edukacja – czy podnosisz swoją wiedzę, uczysz się języka.

Etyka i wartości duchowe – czy posiadasz jasno zdefiniowane wartości, jakimi kierujesz się w swoim życiu

Zacznij już dzisiaj, wyznacz sobie krótki cel na najbliższe 7 dni. Na przykład : od dzisiaj codziennie idę na spacer na 15 min; raz w tygodniu chodzę na fitness,  albo „od dzisiaj, codziennie przeznaczam na naukę języka 15 min”.

Postaw sobie taki cel w jednym z tych 6-ściu obszarów i konsekwentnie realizuje swoje postanowienie. Realizacja drobnych celów ma niebywałą moc sprawczą. Utwierdzisz w sobie postawę, że możesz zmieniać swoje życie.

Czy możesz postawić sobie taki cel?

Czy ten cel jest dla Ciebie wartościowy?

Jeśli tak, nie czekaj. Zmiany kreuj drobnymi krokami?

Wierzę, że możesz to zrobić, jestem o tym przekonany.

Autor: Marek Socha / Randy Slechta LMI coach
Artykuł pochodzi ze strony www.mdp-mdp.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<