Aktualności

Depilacja laserowa – najważniejsze wskazania i przeciwwskazania

Depilacja laserowa – najważniejsze wskazania i przeciwwskazania

31 lipca, 2019 0 komentarzy

Depilacja laserowa jest ratunkiem dla osób, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem i tych, u których tradycyjne metody depilacji prowadzą do bolesnych podrażnień. Poznaj najważniejsze informacje o tym sposobie pozbywania się niechcianych włosków.

Dla kogo zabieg depilacji laserowej?

Na zabieg depilacji laserowej decydują się wszystkie osoby, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem ciała i wszyscy ci, którzy po prostu marzą o gładkiej, pozbawionej włosów skórze. Depilacja tradycyjnymi metodami (np. maszynką i pianką) dla wielu osób jest niewygodna i problematyczna, ze względu na czasochłonność i krótko utrzymujące się efekty. W tej sytuacji usuwanie owłosienia laserem pomoże zapomnieć o tym problemie na dłuższy czas.

Metoda ta jest szczególnie polecana paniom, które borykają się z hirsutyzmem, czyli owłosieniem typu męskiego. Abstrahując od kwestii estetycznych, dla większości kobiet wiąże się on z obciążeniem psychicznym i dużym dyskomfortem. W przypadku mężczyzn laserem usuwane są niechciane włoski najczęściej z takich części ciała jak: kark, klatka piersiowa, dół brzucha i plecy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, które są wykonywane w salonach kosmetycznych czy gabinetach medycyny estetycznej, należy zapoznać się z listą przeciwwskazań, które uniemożliwiają bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Do najważniejszych i najczęściej wskazywanych, należą:

·         świeża opalenizna,

·         ciąża,

·         skóra dotkniętą infekcjami wirusowymi, grzybiczymi i bakteryjnymi,

·         padaczka,

·         choroby skórne (np. łuszczyca czy bielactwo)

·         rany.

Warto też wiedzieć, że zabieg u osób mających jasny kolor owłosienia, efekty są dużo mniejsze. Przed przystąpieniem do zabiegu, należy także poinformować osobę, która będzie go wykonywać, o przyjmowanych lekach hormonalnych czy antybiotykach.

Wskazówki po zabiegu

Po przeprowadzonym zabiegu należy zadbać o prawidłową pielęgnację skóry. Po zastosowaniu tej metody należy liczyć się z zaczerwieniem skóry przez kilka godzin. W najbliższym czasie po jego wykonaniu trzeba zrezygnować z gorących kąpieli, korzystania z basenów czy sauny, a do trzech tygodni nie opalać skóry.

Jeśli szukasz depilacji laserowej w Krakowie, zapoznaj się z ofertą profesjonalnego salonu urody J’adore: http://jadoreinstytut.com/depilacja-laserowa/

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<