Aktualności

Fundacja Będziemy Rodzicami oficjalnie rozpoczęła swoją działalność

Fundacja Będziemy Rodzicami oficjalnie rozpoczęła swoją działalność

14 listopada, 2016 0 komentarzy

W miniony piątek w krakowskim Dworku Białoprądnickim Fundacja Będziemy Rodzicami zainaugurowała swoją działalność. Pełne inspiracji spotkanie dla rodziców i przyszłych rodziców obfitowało w warsztaty o tematyce bliskiej wychowywaniu dziecka i budowaniu z nim relacji, jeszcze w łonie matki. Podczas spotkania rodzice otrzymali dużą dawkę wiedzy m.in. z zakresu coachingu rodzicielskiego, psychologii, położnictwa, laktacji, rehabilitacji wczesnodziecięcej, technik masażu dzieci oraz noszenia w chustach. Spotkanie rozpoczęły warsztaty, m.in. o tym, jak być współczesnym, kreatywnym rodzicem, jak prawidłowo stymulować rozwój motoryczny dziecka w wieku 0-1 roku oraz jak karmić i odżywiać małe dziecko. Podczas inauguracji odbył się także wyjątkowy warsztat dla rodziców z dziećmi, wspomagający psychologiczny rozwój dziecka 2 lata i więcej oraz Interesujące warsztaty warsztaty dla rodziców i dzieci stymulujące rozwój psychologiczny. To wyjątkowe spotkanie skomentowały Pani Agnieszka Wódz oraz Pani Paulina Kołosowska:

 

Dziękujemy bardzo wszystkim za obecność. Rodzicom, partnerom biznesowym i przyjaciołom Fundacji. Rodzice ze swoimi pociechami sprawili, że było kolorowo i wesoło.  Dziękujemy firmom, które ufundowały nagrody: Entliczek, Mamalaba, Aviva i Marta Fuk, Joanna Kucharska Fotografia, iMed, Polski Bank Komórek Macierzystych, wydawnictwo Zakamarki, Cudne Butki oraz Happy and Beauty. To dzięki ich hojności wszyscy uczestnicy wyszli, nie tylko bogatsi w wiedzę i doświadczenie, ale również w przepiękne nagrody.

Po części merytorycznej był czas na nawiązywanie nowych kontaktów i zadawanie pytań ekspertom. Część artystyczną wypełnił występ młodych krakowskich artystów: Joanny Pocicy oraz Mikołaja Pocicy, którzy dostarczyli Gościom niezapomnianych wrażeń, wykonując repertuar z krainy baśni i Nowego Jorku. O smaczny i zdrowy catering zadbał SpokoBox.

Rodzice nie kryli zadowolenia ze spotkania. Jedna z mam tak podsumowała wydarzenie:

To był wyjątkowy czas. Twórczy i inspirujący. Zabrałam córeczkę, która bawiła się w specjalnym kąciku. Ja mogłam poszerzać swoją wiedzę i znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Poznałam mamy, które mają podobne do moich dylematy.

Fundacja Będziemy Rodzicami ma ambitne plany. Wprowadzając nową jakość wspierania rodzicielstwa chce pomagać rodzicom spełniać się w rodzicielstwie. Agnieszka Wódz podkreśliła:

Intensywnie myślimy o naszych kolejnych projektach. Nadal pracujemy z parami w ciąży w naszej Niezwykłej Szkole Rodzenia, a kolejną jej edycję rozpoczynamy w listopadzie. Ruszają również kursy wiązania chust, masażu Shantala, a także nasz nowy projekt rozwoju motorycznego dziecka w pierwszym roku życia. Ponadto, proponujemy nowe zajęcia rodzicielskie z zakresu usypiania, organizacji życia z noworodkiem oraz rozwoju emocjonalnego dziecka. Kolejnym krokiem są kursy dla położnych.

 

Na spotkaniu nie zabrakło par. Pokazuje to, jak ważna dla dziecka jest obecność obojga rodziców. Fundacja Będziemy Rodzicami i jej holistyczna misja jasno podkreśla, że najważniejsze jest dziecko, któremu jako istocie niezależnej, należy się troska, szacunek , a przede wszystkim głęboka i pełna miłości więź z najbliższymi.

Więcej informacji dla rodziców i partnerów na http://bedziemyrodzicami.pl/

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<