Dotarliśmy do wakacji. Dla nas to czas wytężonej pracy – turnus kolonijny i ponad 35 podopiecznych. To także moment na podsumowanie a działo się dużo:-)
- Konkurs realizowany był podczas trzech edycji. Rok 2018 to profilaktyka – „Masz 4 minuty, aby uratować życie…”- konkurs adresowany do uczniów warszawskich szkół podstawowych- klasy 7,8. Do konkursu zaprasiliśmy 3-osobowe zespoły, które w formie multimedialnej (filmik nagrany telefonem komórkowym, prezentacja Power Point, itp.) przedstawiły właściwe i godne naśladowania postawy w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Oczywiście w tle musi się znaleźć bezpieczne miejsce w Warszawie. Taka tematyka pokazała dzieciom i młodzieży, że sami mają wpływ na własne bezpieczeństwo, że mają cechy/umiejętności, które pomagają w radzeniu sobie z przeciwnościami, również tymi dnia codziennego. Pokazała, że przez odpowiednią postawę można mieć kontrolę nad swoim zachowaniem nawet w trudnych sytuacjach.
10 maja odbył się swoisty maraton pierwszej pomocy, podczas którego młodzież mogła przypomnieć sobie lub nauczyć się zasad bezpieczeństwa. Szkolenie poprowadził Ariel Szczotok. Więcej: http://www.fundacjaart.pl/mlodzi-art-ysci-osatni-przystanek-szkolenie-z-pierwszej-pomocy/
- Oferta Rodzinnej Klubokawiarni Praską na ul. Dąbrowszczaków 8 lok. 111. na stałe wpisała się na praskiej mapie Warszawy dla całych rodzin, odbywają się tu warsztaty dla dorosłych oraz dzieci.
- Od marca ruszyła oferta edukacyjna dla Seniorów- „Seniorzy wiele warci” w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej oraz Klubie Alternatywnym. To wspólne dzieło Fundacji A.R.T. oraz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej, finansowane w ramach ASOS (Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) w 2018r. Projekt realizowany będzie do grudnia 2018.
- Od czerwca do grudnia 2018 Fundacja A.R.T. realizuje projekt „Jesteś wiele wART 2” skierowany jest do rodzin zamieszkujących na terenie m.st. Warszawy, w których występuje problem alkoholowy. Powstał aby pokazać rzeczywiste konsekwencje i trudność wyjścia z uzależnienia ale i nadzieję, jaką daje zmiana nawyków, powiedzenie w porę „stop”, znalezienie wsparcia w rodzinie, danie wsparcia swoim dzieciom, zadbanie o swoje umiejętności i wiedzę, polubienie siebie. Projekt finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.
- 19 maja w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej odbyła się Noc Muzeów, jako element corocznego projektu Miasta Stołecznego Warszawy, który również przez urząd był współfinansowany. Podczas Nocy Muzeów odwiedziło nas 150 osób.
- W sobotę 10 czerwca stadion Legii był otwarty dla wszystkich w związku z organizowanym przez Fundację A.R.T. i Fundację Rodzinną – V Festiwalem Rodziny. Przez cały dzień odwiedzający mogli korzystać
z przygotowanych specjalnie atrakcji.Od godziny 9:00 uczestnicy Festiwalu całymi rodzinami odwiedzali nas przy Łazienkowskiej 3. Wszyscy uczestnicy Olimpiady Sportowej, którzy zdobyli wystarczającą ilość stempli otrzymali torby z upominkami od Biedronki. Na koniec zostały również rozlosowane nagrody główne. Tego dnia stadion Legii odwiedziło około 15 000 osób! Festiwal był inauguracją „Pikników edukacyjnych”, które realizowane będą głównie w wakacje dla warszawskich rodzin.
7. Do poradni m@ilowej regularnie pisze do nas 40 osób. Wszystkie sprawy związane są z różnymi formami przemocy. Poradnia jest całorocznym projektem Fundacji.
8. Działaniem całorocznym jest Klub A.R.T., w którym potrzebujący otrzymują bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną.
9. Wolontariusze i współpracujący Trenerzy przeprowadzili w I półroczu 100 dni szkoleniowych z zakresu umiejętności społecznych, wychowawczych i zawodowych. Główne podziękowania za wspaniałą pracę i rewelacyjną jakość przeprowadzonych projektów kieruję głownie na ręce: Radka Wajlera, Izy Polichnowskiej, Agnieszki Toboty, Moniki Skibińskiej, Jakuba Urbańskiego, Anny Brzezińskiej, Ewy Wlazłowskiej- Gorzko.
Brak komentarzy
Przejdz do rozmowyBrak komentarzy!
Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.