Aktualności

Inwestuj w luksusowe apartamenty z głową na karku

Inwestuj w luksusowe apartamenty z głową na karku

23 lipca, 2015 0 komentarzy

Inwestowanie w luksus powinno odbywać się z rozsądkiem, aby nasze inwestycje pozytywnie rokowały na przyszłość. Dlatego szukając możliwości ulokowania pieniędzy w segmencie dóbr premium, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. W szczególności dotyczy to luksusowych apartamentów typu prime location.

Rynek dóbr luksusowych, opierając się na danych KPMG, jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi inwestycji w Polsce. Obecnie jego wartość (wg. raportu „Rynek dóbr luksusowych w Polsce – Edycja 2014”) sięga 12,6 mld złotych, co w porównaniu z rokiem poprzedzającym badanie, oznacza przyrost o 15 proc. Aż 10 proc. wspomnianej kwoty stanowią wydatki na nieruchomości, określane przez analityków mianem luksusowych. W perspektywie dekady przynoszą one zwrot z inwestycji nawet o 100 proc.

 Czym się kierować przy wyborze apartamentu mieszkalnego?

  1. Lokalizacja i jakość

Wybudowany na obrzeżach miasta budynek wielorodzinny nie jest apartamentowcem. Prestiż przychodzi wraz z lokalizacją w najlepszym punkcie metropolii – jej sercu. Raport KPMG zwraca uwagę, że luksusowymi można nazwać:

  • rezydencje i zabytkowe kamienice,
  • nowoczesne mieszkania w drapaczach chmur, zaprojektowane przez najwybitniejszych architektów i zlokalizowane w najlepszych punktach metropolii – tzw. prime location.

     2. Luksusowe apartamenty – Warszawa w awangardzie

Jedną z takich inwestycji jest budynek Cosmopolitan Twarda 2/4, wzniesiony przez spółkę Tacit Development. Wysoki na 160 metrów apartamentowiec leży w samym centrum Warszawy. Zaprojektował go Helmut Jahn – architekt, który stworzył m.in. berlińskie Sony Center oraz State of Illinois Center w Chicago. Podobnym przykładem może być Złota 44, która nadal pozostaje w budowie. Tym, co wyróżnia Cosmopolitan Twarda 2/4 jest fakt, że dzięki niskiej zabudowie okolic, gwarantuje widoki sięgające Stadionu Narodowego, południowych zakoli Wisły oraz zielonego Żoliborza. Całkowicie przeszklona elewacja z wykuszami zapewniającymi panoramiczny widok na miasto posiada jedno z niestandardowych rozwiązań w tego typu budownictwie – uchylne okna, wysokie na całą kondygnację.

3. Wyposażenie premium

 Czym są luksusowe apartamenty? Warszawa i jej sięgające nieba inwestycje pokazują, że to więcej niż tylko „cztery ściany”. Życie w takim budynku gwarantuje przywilej bycia w samym sercu metropolii. W przypadku Cosmopolitan Twarda 2/4 mieszkańcy mogą cieszyć się np.: strefą fitness, tarasem wypoczynkowym, całodobową portiernią, delikatesami oraz restauracjami (wśród nich słynną japońską Benihaną).

Wyposażenie każdego z 236 apartamentów obejmuje wyłącznie marki premium, takie jak np. Miele. Użyto w nich również cennych materiałów, w tym marmuru. Ponadto instalacjami w apartamentach zarządza Home Management System, czyli inteligentny system sterowania m.in. klimatyzacją i oświetleniem z poziomu smartfona. Zdaniem analityków agencji AK Expert taka lokata kapitału daje nawet 10-procentowy zwrot w skali roku.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<