Aktualności

Joanna Bensz nowym członkiem zarządu PM Group w Polsce

Joanna Bensz nowym członkiem zarządu PM Group w Polsce

20 września, 2012 0 komentarzy

Do zarządu PM Group, jednej z największych firm projektowych, inżynierskich i zarządzających realizacją projektów inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, dołączyła Joanna Bensz. Jest odpowiedzialna m.in. za rozwój firmy w kluczowych sektorach.

Joanna Bensz posiada wykształcenie filologiczne. Jest też specjalistką w dziedzinie marketingu międzynarodowego. Od 1997 roku odpowiada za działania marketingowe i związane z rozwojem biznesu PM Group w Polsce. W zarządzie PM Group będzie odpowiedzialna za dalszy rozwój firmy w Polsce i innych krajach Europy Środkowo – Wschodniej. – Joanna kompleksowo wspiera naszych klientów w działaniach poprzedzających proces realizacji inwestycji, takich jak wybór lokalizacji i strategiczne planowanie inwestycji –  mówi Con Murphy, dyrektor zarządzający PM Group w Polsce. – Dzięki wieloletniej współpracy z firmą, a także z międzynarodowymi izbami gospodarczymi, organizacjami rządowymi i pozarządowymi, które wspierają bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce, czy krajach Europy Środkowo-Wschodniej, doskonale zna ten rynek – dodaje.

Nowy członek zarządu wśród szans i możliwości, jakie stwarza polski rynek zagranicznym inwestorom, stawia m.in. na współpracę z lokalnymi władzami i strefami ekonomicznymi. – Większość naszych klientów interesuje się gruntami położonymi właśnie tam – wyjaśnia Joanna Bensz. – Da się także zauważyć, że władze lokalne coraz przychylniej, bardziej profesjonalnie, merytorycznie i kreatywnie podchodzą do obsługi inwestorów zagranicznych – dodaje.

Według Joanny Bensz inną rynkową tendencją, którą firma zamierza wykorzystać, jest „zielone budownictwo”, którego wraz z upływem lat przybywa na polskim rynku. Inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na estetykę, jakość i przede wszystkim energooszczędny charakter  obiektów.
Projektujemy coraz więcej budynków biurowych i przemysłowych zgodnie z normami LEED i BREEAM. Nie wszyscy klienci decydują się na pełną certyfikację budynku, ale sporo projektowanych przez PM Group obiektów spełnia najnowocześniejsze wymogi „zielonego budownictwa”. Jeśli zmieni się jeszcze prawodawstwo, które dziś nie przewiduje ulg dla inwestorów zainteresowanych takimi obiektami, w jeszcze większym stopniu będziemy angażować się w „zielone inwestycje”  – podsumowuje Joanna Bensz.

Joanna Bensz

Nowy członek zarządu PM Group Polska, jednej z największych firm projektowych, inżynierskich i zarządzających realizacją projektów inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest równocześnie dyrektorem biura Amerykańskiej Izby Handlowej we Wrocławiu.

Jest ekspertem w obszarze kompleksowej obsługi inwestycji zagranicznych w Polsce. Od kilkunastu lat doradza inwestorom zagranicznym w działaniach poprzedzających proces realizacji inwestycji w Polsce, takich jak wybór lokalizacji i strategiczne planowanie inwestycji. Współpracuje z międzynarodowymi izbami gospodarczymi, organizacjami rządowymi i pozarządowymi, które wspierają bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Z firmą PM Group związana od 1997 roku. Jako dyrektor ds. rozwoju i marketingu zajmowała się m.in. rozszerzeniem działalności PM Group w sektorach spożywczym, zaawansowanych technologii, FMCG, farmaceutycznym, biotechnologicznym, urządzeń medycznych i komercyjnym.

Jako nowy członek zarządu PM Group Polska nadal będzie odpowiedzialna za pozyskiwanie strategicznych partnerów i rozwój działalności firmy w regionie.

Jej pasją są podróże, poznawanie świata i nauka języków. Dba również o swój rozwój osobisty.

Informacje o PM Group

PM Group jest międzynarodową firmą oferującą kompleksową obsługę projektów inwestycyjnych poprzez świadczenie wielobranżowych usług projektowych, zarządzania realizacją inwestycji i konsultingu technicznego. W Polsce zatrudnia ponad 200 inżynierów i architektów.

Do klientów PM Group z sektora prywatnego należą m.in. DELL, 3M, LG Display, Pittsburgh Glass Works, Electrolux, Funai, Procter & Gamble, Weyerhaeuser, L’Oreal, Colgate-Palmolive, Fresh Start Bakeries, Pasta Food Company, Cargill, Wedel, Unilever i McCain Poland. W ramach projektów realizowanych w sektorze publicznym firma współpracowała m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, GDDKiA w Opolu, Urzędami Miast Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina i Jeleniej Góry, MPWiK w Krakowie, PWiK w Brzegu, Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg”.

W 2008 roku za dużą dynamikę rozwoju firma otrzymała od Brytyjsko – Polskiej Izby Handlowej nagrodę
w kategorii Business Development. W 2010 roku nagrodzono ją tytułem Lidera Eko-inwestycji za projekt poprawy gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji jeleniogórskiej. Jest też dwukrotnym laureatem Gazeli Biznesu i Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego oraz pierwszej nagrody w konkursie Bezpieczna Budowa 2008 i wyróżnienia w tym samym konkursie w 2011 roku, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy.

Więcej informacji

Radosław Paluch

e-mail: rpaluch@prexpert.com.pl

Tel. +48 512 036 303

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<