Aktualności

Czy niania Twojego dziecka jest zdrowa?

Czy niania Twojego dziecka jest zdrowa?

2 września, 2013 0 komentarzy

Idealna niania? Miła, doświadczona, cierpliwa… Wielu rodziców zapomina o tym, że przede wszystkim musi być zdrowa. I nie chodzi tu o przeziębienie czy katar. Osoba, której powierzamy opiekę nad dzieckiem, może być nosicielem wielu wirusów i bakterii, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu naszych pociech.

Także każda niania powinna mieć potwierdzenie dobrego stanu swojego zdrowia. Certyfikat Zdrowej Niani wydawany przez lekarzy Grupy LUX MED zagwarantuje pewność i bezpieczeństwo zarówno rodzicom, jak i opiekunkom.

Koniec wakacji to czas, kiedy wracamy do naszych obowiązków zawodowych i szukamy najlepszej opieki dla naszych dzieci. Aby zyskać pewność, że zostawiamy pociechy w dobrych rękach, powinniśmy wymagać od opiekunki przedstawienia odpowiednich zaświadczeń zdrowotnych. Potwierdzą one, czy nasze dziecko będzie bezpieczne, przebywając w jej otoczeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest program profilaktyczny Zdrowa Niania, opracowany przez ekspertów Grupy LUX MED, który zapewnia kompleksowe badania oraz konsultacje z lekarzami. Certyfikat Zdrowej Niani otrzymują tylko osoby, które zostały pozytywnie zdiagnozowane.

Badania te dotyczą m.in.:

  • obecności bakterii w gardle i nosie, które są źródłem zakażeń groźnych przede wszystkim dla małych dzieci, szczególnie meningokoków, pneumokoków, paciorkowca beta-hemolizującego oraz gronkowca złocistego
  • zakażenia HBV – wirusowym zapaleniem wątroby typu B
  • zakażenia wirusem HCV – wirusowym zapaleniem wątroby typu C
  • obecności bakterii Salmonella i Shigella w kale
  • gruźlicy (RTG klatki piersiowej).

Pamiętajmy – niania jest osobą, której powierzamy nasz największy skarb. Mamy więc prawo i obowiązek sprawdzić, czy spełnia wszelkie wymogi do sprawowania opieki nad dzieckiem, przede wszystkim – wymogi zdrowotne.

Szczegóły na stronie internetowej www.luxmed.pl.

Źródło: imediapr.pl
Foto: freedigitalphotos.net

Related Kobieta w Biznesie Articles

Similar Posts From Kobieta w Biznesie Category

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<