Aktualności

DYJAK – Kobiety

DYJAK – Kobiety

23 sierpnia, 2013 0 komentarzy

„Kobiecość jeszcze nigdy nie była tak brutalna.
Brutalność jeszcze nigdy nie była tak kobieca…
To moja pierwsza polska płyta tego roku…” –  Kuba Wojewódzki

Nie spotka się go w wielkich salach koncertowych, na Wembley pewnie by nie wystąpił. Jego siła tkwi w bezgranicznej szczerości i bezkompromisowości. Nie stara się iść pod prąd za wszelką cenę, nie płynie też z prądem. Tworzy po prostu muzykę prawdziwą, oczyszczającą.

Nowy album –  Kobiety,  to 11 najpiękniejszych piosenek największych Polskich piosenkarek i tekściarek mi. in.: Osieckiej, Nosowskiej, Bartosiewicz, Celińskiej, Groniec, Umer, Mielczarek… Bez taryfy ulgowej, po bandzie, pięknie muzycznie.

Marek Dyjak o albumie „Kobiety”:
Nie jest tajemnicą, że od dwudziestu lat param się profesją muzyka interpretatora. Zawsze podświadomie dążyłem do konfrontacji z wrażliwością kobiecego świata, jest rzeczą oczywistą, że energia powstaje w wyniku różnicy potencjałów. Co za tym idzie estetyka żeńskiego piękna w konfrontacji z moją rozedrganą i chropowatą osobą, może stworzyć mieszankę nie tak wybuchową, ile osobliwą, ponieważ cała moja twórczość była próbą wyrażenia energii, jaka rodzi się przy zderzeniu osobowości kobiecej i męskiej. Głęboko wierzę, że tym sposobem oddam hołd nie tylko wielkim artystkom z których twórczości pragnę czerpać, ale wszystkim paniom tego świata…

Źródło: Kayax.net

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<