Aktualności

Natura dla urody

Natura dla urody

25 sierpnia, 2014 0 komentarzy

Lato to dla mnie szczególna pora roku. Uwielbiam słońce, plażę, ten czas odpoczynku i ładowania akumulatorów. Kąpiele słoneczne to jednak przyjemność, do której warto się odpowiednio przygotować.

Ważne są przede wszystkim peelingi, które usuną zrogowacenia naskórka i przygotują skórę do zastosowania masek, kremów i balsamów utrwalających opaleniznę.

Można je przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym albo wykonać w warunkach domowych. Najlepsze są preparaty ze składnikami nawilżającymi i odżywczymi, ponieważ to one gwarantują utrzymanie długotrwałej opalenizny. Część kosmetyków przygotowuję sama w domu. Mam wtedy gwarancję ich świeżości. Poza tym potrzebne składniki są zawsze pod ręką.

Miodowa maseczka nawilżająca:

– 3 łyżki miodu

– 1 żółtko jaja kurzego

– 1 łyżka zmielonych płatków owsianych

Wlać 3 łyżki miodu do szklanki i wstawić szklankę do kubka z ciepłą wodą. Dodać rozbełtane żółtko jaja kurzego oraz łyżkę zmielonych płatków owsianych. Przygotowaną masę nałożyć na twarz na 20 min. Po 20 minutach zmyć ciepłą wodą.

Peeling:

– pół szklanki cukru

– łyżka miodu

– witamina A i E

– 1/3 szklanka oliwy z oliwek

– 3 łyżki oliwki

– 2 gałązki rozmarynu

Do pół szklanki cukru dodać łyżkę miodu oraz 3 kapsułki witaminy A i E (można je kupić w aptece). Uzupełnić 1/3 szklanki oliwy z oliwek i 3 łyżkami oliwki dla niemowląt. Dodać 2 gałązki posiekanego rozmarynu. Tak przygotowanym peelingiem masować ciało raz w tygodniu.

Aby w pełni cieszyć się słońcem pamiętajmy również o stosowaniu kosmetyków z odpowiednim filtrem UV, diecie na zdrową opaleniznę i o chłodzącym łyku wody.

 

Ewelina Garkowska

kosmetyczka

w Hotelu Wellness Pro-Vita w Kołobrzegu

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<