Aktualności

Słoneczny Brzeg – idealne miejsce na wakacje w bułgarskim kurorcie

Słoneczny Brzeg – idealne miejsce na wakacje w bułgarskim kurorcie

25 sierpnia, 2014 0 komentarzy

Planując wakacje w Bułgarii, oczami wyobraźni widzimy się na rozległych plażach w Złotych Piaskach. Ale jeśli ta perspektywa nie do końca do nas przemawia, a mimo wszystko chcemy wypocząć w jednym z bułgarskich kurortów, wybierzmy Słoneczny Brzeg.

Słoneczny Brzeg jest świetną alternatywą dla Złotych Piasków. Region ten od pewnego czasu przeżywa swoisty renesans i zaczyna konkurować nawet z najsłynniejszymi europejskimi destynacjami.

Położenie u wybrzeży Morza Czarnego, ciągnące się bajkowe plaże Bułgarskiej Riwiery i biegnące w tle malownicze pasma górskie to główne atuty Słonecznego Brzegu, które sprawiają, że oferty wycieczek do Bułgarii dzięki Rainbow Tours powinniśmy sprawdzić już teraz.

Jak spędzać czas w Słonecznym Brzegu?

Tak fantastyczne usytuowanie nie pozostaje bez znaczenia, biorąc pod uwagę możliwości spędzania czasu w kurorcie, a pomijając tym razem beztroskie lenistwo w promieniach słońca, które niezmiennie cieszy się ogromną popularnością.

Najwięcej powodów do zadowolenia będą mieli oczywiście miłośnicy aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim windsurfingu, żeglarstwa, nurkowania, kajakarstwa czy sportów motorowodnych.

Z kolei preferujący rekreację na lądzie mają do swojej dyspozycji korty tenisowe oraz boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Podczas pobytu w Słonecznym Brzegu możemy też spróbować swoich sił w jeździe konnej lub zweryfikować własną wytrzymałość na ściance wspinaczkowej.

Okolice Słonecznego Brzegu – Nesebyr

Wieczory w tętniącym życiem Słonecznym Brzegu możemy spędzać zarówno w klimatycznej kawiarence lub restauracji, jak i klubie nocnym. A jeśli po wyśmienitej zabawie do samego rana pozostanie nam jeszcze trochę energii, warto wybrać się na wycieczkę do pobliskiego miasta Nesebyr, będącego jednym z najstarszych ośrodków miejskich w Europie.

Jego największą atrakcją jest Stare Miasto, które ze względu na piękną, zabytkową zabudowę zostało w całości wpisane na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Nesebyr swój urok zawdzięcza też krętym uliczkom, zacisznym zaułkom oraz starym kamieniczkom, które zachwycają architekturą. Nesebyr to także doskonałe miejsce dla amatorów plażowania, którzy mogą tu liczyć na naprawdę wspaniałe krajobrazy.

Przebywając w Nesebyr, zwróćmy uwagę na liczne cerkwie, w większości bogato zdobione, niekiedy zamienione na galerie sztuki. W mieście warto odwiedzić też Muzeum Archeologiczne, prezentujące eksponaty pochodzące nawet z V wieku p.n.e., oraz Muzeum Etnograficzne, w którym zobaczymy regionalne stroje, przedmioty codziennego użytku oraz wyroby rzemieślnicze dawnych mieszkańców Bułgarii.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<