Aktualności

OneRay Investment SA – wspieramy innowacyjne pomysły!

OneRay Investment SA – wspieramy innowacyjne pomysły!

13 kwietnia, 2011 0 komentarzy

OneRay Investment SA jest inwestorem branżowym typu private equity, wypełnia na polskim rynku kapitałowym przestrzeń pomiędzy funduszami typu seed capital i venture capital. Swoją działalność koncentruje na inwestycjach kapitałowych w młode firmy działające lub rozpoczynające działalność w branżach: informatycznej, Internetowej oraz na rynku bezprzewodowej komunikacji i wymiany informacji.  Od 8 października 2009 spółka notowana jest na NewConnect.

OneRay Investment SA została powołana w grudniu 2008 roku przez wrocławską grupę kapitałową Surfland, która w nowym podmiocie ulokowała swoje kompetencje i wieloletnie doświadczenie w budowaniu oraz zarządzaniu przedsięwzięciami na rynku IT. Początek działalności inwestycyjnej grupy Surfland sięga bowiem 2000 roku, kiedy to zarejestrowana została spółka Money.pl Sp. z o.o. W gronie jej założycieli znalazły się wówczas: Surfland Systemy Komputerowe Sp. z o.o. i Tadeusz Kołacz – główny udziałowiec  PPH Surfland Sp. z o.o.

OneRay Investment SA kontynuuje działalność inwestycyjną grupy Surfland. Swoje zainteresowanie kieruje w szczególności w stronę podmiotów oferujących produkty dla biznesu zapewniające relacje B2B. Aktywnie wspiera zarówno przedsięwzięcia innowacyjne, znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju, jak również projekty będące w fazie przejścia z etapu wstępnego pomysłu biznesowego do jego komercjalizacji. Portfel OneRay Investment SA zawiera aktualnie cztery spółki: ANT, eXant Software Polska, LocoZone oraz Surfland Deweloper System. Obecnie budowana jest ich wartość oraz trwają przygotowania do pierwszego wyjścia z inwestycji.

OneRay Investment SA realizuje założone cele poprzez dostarczenie środków finansowych, a także świadczenie usług na poziomie doradcy przy wykorzystaniu wiedzy oraz doświadczeń kadry zarządzającej i współpracujących ekspertów.  W zakresie kompetencji jej zespołu doradczego leżą m.in. takie zagadnienia jak wycena przedsiębiorstw i planowanie strategiczne, analizy rynkowe oraz badania marketingowe. Usługi świadczone są zarówno na rzecz spółek portfelowych (jako element wsparcia ich rozwoju), jak i stanowią ofertę rynkową OneRay Investment SA.

16 kwietnia 2011 z okazji Dni Otwartych Giełdy odbędzie się czat z Prezesem OneRay Investment SA -Bogusławem Bartoniem, na którym to internauci oraz odwiedzający w tym dniu budynek Giełdy, będą mogli zadać nurtujące ich pytania. Zapraszamy już dziś, do zadawania pytań!

Więcej informacji o spółce: www.oneray.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<