Aktualności

Płatności ratalne i odroczone w serwisach internetowych

Płatności ratalne i odroczone w serwisach internetowych

28 lipca, 2016 0 komentarzy

Kupowanie na kredyt stało się już pewnym standardem w „offlinie”. Tak kupujemy mieszkania, sprzęty AGD i RTV, etc. Płatności ratalne i odroczone w sieci Internet stale są jeszcze czymś nowym, chociaż pożądanym przez Internautów. Dlaczego nie w każdym sklepie online można kupować na raty?

Operator szybkich płatności Dotpay, analizując potrzeby rynku, zwrócił uwagę na to, że z jednej strony Internauci zgłaszają potrzebę kupowania na raty przez Internet, a z drugiej strony część serwisów i sklepów online obawia się tego rozwiązania. Okazało się, że powodem obaw e-sprzedawców jest przede wszystkim brak wiedzy na temat procesu rozliczania płatności ratalnych i odroczonych. Z tego względu, w ubiegłym roku, Dotpay przeprowadził kampanię informacyjną tłumacząca jak działają płatności ratalne i odroczone. Przedstawił rozwiązania, z którymi e-sprzedawca ma zapewnioną płatność od razu, chociaż klient może rozłożyć ją na wygodne raty. Dziś po te funkcjonalności sięga już więcej sklepów online. Dla internautów jest to dodatkowa wartość skłaniająca do zakupów.

Wprowadzenie usługi płatności na raty, czy też płatności odroczonych niesie ze sobą szereg korzyści dla e-przedsiębiorców. To przede wszystkim wzrost przychodów, dzięki pozyskaniu nowych klientów, którzy wcześniej rezygnowali z zakupu przez zbyt niskie saldo konta. Sprzedawca zyskuje także przewagę nad swoją konkurencją oferując klientom kompleksową ofertę zakupową. Według badań przeprowadzonych przez Dotpay, w przypadku zakupów, których wartość przekracza 500 złotych, około 2/3 Polaków kupujących w Internecie chętnie korzystałoby z ratalnych lub odroczonych form płatności.

www.dotpay.pl – operator płatności internetowych, dzięki któremu możesz skorzystać z płatności ratalnych i odroczonych. Kup teraz, zapłać później.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<