Aktualności

Premier na Gali Nagród Lewiatana

Premier na Gali Nagród Lewiatana

11 maja, 2010 0 komentarzy

Premier Donald Tusk uczestniczył w Gali Nagród Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan za rok 2010, która odbyła się w Filharmonii Narodowej w Warszawie.   – Dzisiejsi laureaci to ludzie, którzy w swoim życiu udowodnili i to nie raz, że potrafią wyjść z najbardziej ostrego zakrętu, że potrafią wziąć na swoje barki odpowiedzialność za siebie samego, za swoją firmę, za instytucję,  którą prowadzą, i za Polskę, także wtedy, kiedy jest trudniej niż  kiedykolwiek wcześniej –  podkreślił szef rządu gratulując zwycięzcom.

Nagrodę im. Władysława Grabskiego otrzymał minister Michał Boni, Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego biznesmen Leszek Czarnecki, a Nagrodę Specjalną  komisarz ds. budżetu Unii Europejskiej Janusz Lewandowski.

Zdaniem Donalda Tuska laureatami zostali ludzie, którzy umieli pokonać najtrudniejsze sytuacje – Dobrze się stało, że państwa wybór dotyczy właśnie tych trzech ludzi, którzy, czasami w sposób heroiczny, potrafili najtrudniejszym próbom sprostać – ocenił premier.

Szef rządu podkreślił cechę laureatów, jaką jest  wiara we własne siły. – Odwaga, pewność własnych racji i gotowość służenia Polsce, niezależnie od ceny jaką trzeba zapłacić, jest potrzebna także dzisiaj – powiedział Donald Tusk. Premier zaznaczył również, że Polsce potrzebna jest wizja.  – Czy to wizja Leszka Czarneckiego, kiedy osiągał wielkie sukcesy w świecie finansów i nie tylko, czy wizja Janusza Lewandowskiego, który w Europie jest dzisiaj jednym z najbardziej cenionych komisarzy, czy Michała Boniego, którego wizja sięga przyszłych pokoleń – powiedział szef rządu.

Zdaniem premiera laureaci wyróżniali się także nadzwyczajną energię. – Oni potrafili ją odnaleźć w sobie i wśród ludzi, z którymi współpracują – powiedział Donald Tusk. – Niech lekcja, jaką jest życie i działanie dzisiejszych trzech laureatów, będzie optymistycznym drogowskazem dla wszystkich w Polsce, szczególnie dla tych, którym najtrudniej dzisiaj odnaleźć wiarę we własne siły, w sens optymizmu i wiarę w sens energicznego działania – zaznaczył szef rządu. Zdaniem premiera inną lekcją płynącą z dokonań laureatów jest także ich umiejętność dialogu z ludźmi.

– Oni udowodnili w swoim życiu, że taka złożona z najwyższych standardów odpowiedzialność za decyzje finansowe, za decyzje publiczne oraz gotowość pójścia pod prąd i powiedzenia czasami  przykrej prawdy są w niezwykłej cenie i są źródłem prawdziwego sukcesu. Będziemy się wszyscy od Was uczyć – zaznaczył Donald Tusk

W swoim wystąpieniu Prezes Rady Ministrów nawiązał także do tragedii pod Smoleńskiem. Szef rządu zaznaczył, że testament tych, którzy odeszli miesiąc temu odczytuje jako zobowiązanie, żeby dalej prowadzić Polskę i Polaków możliwie prostą i szeroką drogą. – Niezależnie od wszystkich różnic, jakie Polaków dzielą i jakie dzieliły tych, którzy pod Smoleńskiem zginęli, to jedno przekonanie, że mamy wielki obowiązek wobec naszej ojczyzny, jest wspólne – powiedział premier.

Źródło: www.kprm.gov.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<