Aktualności

Premiera filmu dokumentalnego „Nie dotykając gór”

Premiera filmu dokumentalnego „Nie dotykając gór”

20 stycznia, 2015 0 komentarzy

24 stycznia 2015 r. o godzinie 20:00 w kinie studyjnym „Ada” w Warszawie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. Nie dotykając gór w reżyserii Pawła Powolnego. Bohaterem filmu jest Rafał Szumiec, niepełnosprawny sportowiec, który reprezentował Polskę na Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi.

Akcja filmu dzieje się współcześnie w Polsce (głównie w Krakowie i w Tatrach) oraz na terytorium Federacji Rosyjskiej. Film opowiada historię Rafała Szumca, mistrza Polski w superkombinacji (monoski) oraz ręcznym kolarstwie szosowym. Ekipa filmowa towarzyszyła bohaterowi podczas przygotowań do zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi oraz w trakcie samych zawodów.

Sport osób niepełnosprawnych wydaje się być w Polsce niedoceniony przez społeczeństwo i media. Celem filmu jest ukazanie człowieka, który w obliczu wielkiej tragedii nie poddał się i dalej realizuje swoje marzenia.

Nie dotykając gór” to krótkometrażowy film dokumentalny wyprodukowany przez BAHAMA FILMS. Reżyserem filmu jest Paweł Powolny, student reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Operator obrazu to Mateusz Golis, producent – Wiktor Piątkowski, a kierownik produkcji – Piotr Bogusz. Partnerami filmu są: ATOS, międzynarodowa firma z branży usług informatycznych oraz Centrum Medyczne CMP, wieloprofilowa sieć przychodni medycznych.

Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Medycznego Fundamenti. Odwiedź nas na Fb: http://facebook.pl/cmfundamenti

Zapraszamy także na stronę internetową www.cmfundamenti.pl

11800318_643641529106003_3893224910022083199_n

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<