Aktualności

Przywracamy godność polskiej rodzinie

Przywracamy godność polskiej rodzinie

12 lutego, 2016 0 komentarzy

Sejm na 11. posiedzeniu przyjął ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadzajacą program Rodzina 500 plus. Przywracamy godność polskiej rodzinie – powiedziała w parlamencie minister Rafalska.

– Dziś jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin – mówiła przed głosowaniem premier Beata Szydło. – Możemy wreszcie powiedzieć, że Polska dołącza do tych państw, które wiedzą, że mądra polityka rodzinna jest podstawą racji stanu każdego narodu.

– Wprowadzamy kompleksowy i systemowy program wsparcia dla polskich rodzin – dodała premier. – Jednak może istotniejszy i ważniejszy jest element perspektywy demograficznej – jeśli go nie wprowadzimy, Polska będzie wymierała.

Premier Beata Szydło podziękowała polskim rodzinom, z którymi spotykała się podczas kampanii wyborczej – Program Rodzina 500 plus to głos polskich rodzin, matek i ojców

Podziękowała także za ogromną pracę i determinacje tym, dzięki którym program powstał – minister Elżbiecie Rafalskiej i jej zespołowi.

Podczas ostatniej dyskusji przed głosowaniem minister Elżbieta Rafalska przypomniała, że 11 mld zł z programu Rodzina 500 plus jest adresowanych do rodzin wiejskich, a od przyszłego roku ogólna kwota wsparcia wyniesie 23 mld zł.

Dzięki określeniu kryterium dochodowego na pierwsze dziecko na 800 zł skorzysta 900 tys. rodzin z dziećmi i 1300 tys. rodzin z jednym dzieckiem. Natomiast gdyby wprowadzono górny próg w wysokości 5 tys. zł, świadczenia nie otrzymałoby 11 tys. rodzin,. a oszczędności wyniosłyby 5 mln zł, gdyby próg był 3 tys. zł, świadczenia nie otrzymałoby 51 tys. rodzin. 2,7 mln rodzin musiałoby składać oświadczenia majątkowe.

Teraz ustawa zostanie przekazana do Senatu RP, a następnie do podpisu Prezydenta RP.

Źródło: http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/swiadczenia-rodzinne/art,7685,przywracamy-godnosc-polskiej-rodzinie.html

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<