Aktualności

Kantory internetowe rewolucjonizują wymianę walut

Kantory internetowe rewolucjonizują wymianę walut

26 stycznia, 2017 0 komentarzy

Jeśli prowadzisz firmę, która współpracuje z zagranicznymi kontrahentami lub pracujesz, zarabiając w obcej walucie, lub masz kredyty i inne zobowiązania walutowe, z pewnością ucieszy Cię fakt, że aby wymienić pieniądze, nie musisz stać w kolejkach, marnować czasu i zgadzać się na wysoki spread. Witamy w świecie kantorów internetowych.

Wspólną korzyścią dla wszystkich użytkowników kantorów internetowych są niższe koszty wymiany walut i oszczędność czasu. A jak z praktycznego punku widzenia wypadają takie transakcje?

Rozwój kantoru internetowego Fritz Exchange jest przykładem na ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi. Jego właścicielem jest Fritz Group, która od 2011 roku buduje markę, opierając się na autorytetach finansowych, matematycznych i informatycznych. Odpowiedni dobór ludzi sprawił, że kantor stał się liderem w branży wymiany walut. Dlaczego?

  1. Wygoda

Wymiana waluty zazwyczaj wygląda tak: przelewasz pieniądze na konto walutowe, osoba, do której robisz przelew, jedzie do banku i wypłaca pieniądze w złotówkach lub w walucie obcej i jedzie z nią do kantoru stacjonarnego. Zajmuje to sporo czasu. Jest przy tym niebezpieczne, szczególnie jeśli są to większe kwoty.

  1. Bezpieczeństwo transakcji

Jest ono analogiczne do bezpieczeństwa transakcji tradycyjną metodą. Bezpieczeństwo przelewu środków pieniężnych jest takie samo w każdym z banków. O bezpieczeństwie pozatransakcyjnym napomknęliśmy w punkcie 1.

  1. Szybkość

Kantor Fritz Exchange informuje swoich klientów, że 90% zleceń realizowanych jest w ciągu zaledwie 15 minut. Czy kiedykolwiek wymieniłeś w kwadrans pieniądze w tradycyjnym kantorze? Szukanie korzystnych kursów, telefony, jazda z pieniędzmi, wymiana, powrót. A do tego wizyty w banku. Kantory internetowe są zdecydowanie szybsze.

  1. Oszczędność

To główna zaleta kantorów internetowych. Z powodu ograniczonych kosztów własnych i dużej liczby klientów kantory internetowe mogą obniżać spread. Czym jest spread? To różnica między ceną kupna a sprzedaży waluty. Z niej wynikają oszczędności. Im niższy spread, tym więcej pieniędzy zostaje w portfelu. Jest to szczególnie istotne w przypadku wyższych sum. Ponadto internetowy kantor Fritz Exchange umożliwia swoim klientom negocjację kursu już przy kwotach od 10 tysięcy euro. Zaoszczędzona kwota może być naprawdę znacząca. Pozostałe aspekty oszczędności, takie jak ceny dojazdów i czasu, również są nie do pominięcia.

  1. Informacja i obsługa klienta

Jeśli cenisz sobie bycie dobrze poinformowanym, wybierasz te instytucje, które o to dbają. W kantorze Fritz Exchange możesz liczyć na ekspertów w dziedzinie:

  1. obsługi klienta – służą oni pomocą w przypadku problemów związanych z obsługą serwisu;
  2. informacji na temat sytuacji rynkowej – tzw. dealerzy walutowi. To oni są odpowiedzialni za tworzenie merytorycznych treści dostępnych w mediach branżowych. Dzięki nim jesteś na bieżąco w sytuacji rynków walutowych;
  3. rynków finansowych – to ich wiedza pozwala na rzetelną informację na temat kursów i uczciwą negocjację spreadu. Mogą też udzielić informacji na temat korzystania z serwisu przez firmy.

Kantory internetowe z powyższych powodów wypierają powoli z rynku kantory stacjonarne, a nawet banki. Klienci, którzy raz im zaufali, zauważyli korzyści płynące ze współpracy i wracają zawsze, gdy tylko muszą wymienić walutę. Jeśli więc jeszcze się wahasz, a prowadzisz działalność związaną z obrotem walutą obcą lub po prostu masz kredyt bądź zarabiasz w walucie, spróbuj raz i przekonaj się, jak łatwo i szybko wymienisz pieniądze w sieci.

Related Biznes / Gospodarka / Finanse Articles

Similar Posts From Biznes / Gospodarka / Finanse Category

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<