Aktualności

Jak skutecznie monitorować komputer pracownika?

Jak skutecznie monitorować komputer pracownika?

22 sierpnia, 2017 0 komentarzy

Wielu pracodawców boryka się z problemem marnotrawienia czasu przez pracowników. Czasem spotkać się można z działaniami szkodzącymi interesom firmy, na przykład niewłaściwe traktowanie klientów lub przekazywanie ich do konkurencyjnych przedsiębiorstw. W jaki sposób przeprowadzić niepostrzeżenie kontrolę działań? Najlepiej sięgnąć po program szpiegujący, który jak na tacy poda nam wszystkie potrzebne informacje!

 

Kontrola pracownika – czy jest legalna?

Wielu pracodawców waha się przed rozpoczęciem kontroli, ponieważ obawia się przekroczenia litery prawa. Tu od razu możemy odpowiedzieć: przełożony ma prawo sprawdzać, w jaki sposób podwładny wykorzystuje powierzony mu sprzęt. Pracownicy nie powinni więc wchodzić ze służbowego sprzętu na prywatne konta pocztowe lub serwisy społecznościowe.

Jeśli zatem udostępniamy zatrudnionym przez nas osobom narzędzia pracy, to spokojnie możemy sprawdzać, czy są one używane zgodnie z przeznaczeniem. Dotyczy to zarówno pojazdów, jak i całej elektroniki (komputerów, laptopów, smartfonów) czy innych sprzętów. W wielu przypadkach informacja o takiej weryfikacji jest zawarta już w umowie o pracę.

Program do szpiegowania komputera

Jak przeprowadzić kontrolę pracownika? Najlepiej sięgnąć po sprawdzone i uniwersalne rozwiązania, które znajdziemy na alfatronik.com.pl/monitorowanie-komputera-c-3.html. Monitorowanie komputera będzie wówczas banalnie proste.

Programowy szpieg komputera Spylogger Alfalog Pro dostępny jest na pendrive i kosztuje niecałe 600 złotych. Wystarczy chwila swobodnego dostępu do danego komputera, by zainstalować szpiega. Od razu możemy wskazać, na jaki adres e-mail program ma wysyłać nam raporty, oraz datę samoczynnej dezaktywacji.

Jakie informacje otrzymamy w raporcie? W zasadzie wszystkie – program może zebrać informacje o wszystkim, co dzieje się na danym komputerze. Uzyskamy zatem pełen dostęp do zawartości pamięci urządzenia. Przejrzymy na jakie strony i witryny internetowe wchodziła dana osoba. Zapis kliknięć poda nam również hasła dostępu do kont, na które logował się nasz podwładny. Jeśli sobie tego zażyczymy, to szpieg będzie robił również zrzuty z ekranu.

Z tak ogromną porcją wiedzy bez trudu określimy, czy nasz pracownik nie działa na szkodę firmy. Czasem możemy też uzyskać informację o ewentualnych konfliktach w zespole. W takich wypadkach powinniśmy pamiętać, że dane te powinny zostać wykorzystane z dużą dozą ostrożności. Nie dotyczą one już ściśle jakości wykonywanej pracy i podwładni mogą się poczuć inwigilowani.

Szpieg ukryty w przewodach

A co, gdy nie mamy bezpośredniego dostępu do komputera pracownika lub jakakolwiek ingerencja w oprogramowanie może budzić wątpliwości? Wtedy można sięgnąć po przewód DVI do szpiegowania komputera. Ot, prosta zmiana kabla, którą można wytłumaczyć działaniami rutynowymi.

A jakie możliwości daje nam to rozwiązanie? Uzyskujemy pełen dostęp do treści wyświetlanych na monitorze. Sprawdzimy więc, jaka jest efektywność pracy naszego podwładnego.

Kontrola pracowników – o czym pamiętać?

Każdy szef powinien mieć na uwadze, że 8 godzin pracy nie oznacza, że dokładnie tyle czasu pracownik poświęci swoim obowiązkom. Tutaj należy doliczyć jeszcze obowiązkowe przerwy. Wymagające zadania sprawiają czasem, że podwładny musi odpoczywać więcej. Zatem ocena pracy danej osoby nie polega tylko na sprawdzeniu tego, co dany pracownik robi, ale również jak efektywnie.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<