Aktualności

SYLWESTROWA NOC PRZEDPREMIER W KINOTECE

SYLWESTROWA NOC PRZEDPREMIER W KINOTECE

10 grudnia, 2014 0 komentarzy

Sylwestrowa noc w warszawskiej Kinotece będzie prawdziwą gratką dla miłośników X Muzy. Kiedy w całej Warszawie będą strzelać korki od szampanów – te w Kinotece staną się akompaniamentem do czterech przedpremierowych pokazów. Filmowa strawa nie będzie jednak jedyną atrakcją przygotowaną dla gości tej imprezy, czekać na nich będzie także pyszny poczęstunek, muzyka i spora przestrzeń taneczna.

 

 kinoteka_s_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 SYLWESTROWA NOC PRZEDPREMIER w Kinotece będzie imprezą inną niż wszystkie. Rozpocznie się o godzinie 19.00. Jej uczestnicy zobaczą przedpremierowo cztery obrazy: Whiplash, Teoria wszystkiego, Foxcatcher i Niezłomny (opisy filmów poniżej).

popup sylwester

 

 

 

 

 

Organizator przygotował w tym roku miejsce aż dla 900 gości, którzy sami zdecydują co i kiedy chcą oglądać – imprezowicze będą mogli swobodnie poruszać się między salami. Przez całą sylwestrową noc będzie trwała zabawa taneczna rozkręcana przez DJ-a. Część cateringowa (dodatkowo płatna) będzie się znajdowała w holu kolumnowym.

 

Kinoteka zaprasza wszystkich warszawiaków, którzy lubią spędzać czas w sposób alternatywny, proponując im kino najwyższej jakości w postaci czterech przedpremierowych tytułów, które wystartują w przyszłym roku w wyścigu po Oscary.

 

Oferta jest atrakcyjna także cenowo, warto jednak skorzystać z opcji first minute. Bilet normalny kupiony do dnia Wigilii kosztuje bowiem tylko 130 zł, od 25 grudnia jego cena wzrośnie do 145 zł. Kinoteka ma także specjalną cenę dla członków Klubu Kinoteki i dla grup powyżej 8 osób – w obydwu przypadkach wynosi ona 115 zł.

 

Wszystkie szczegóły dostępne na stronie internetowej: www.kinoteka.pl

 

 Przedpremierowe pokazy

 

Whiplash

 Whiplash to zdobywca Grand Prix 3.0 edycji najważniejszego festiwalu kina niezależnego – Sundance w USA oraz nagrody publiczności. Andrew (Miles Teller) to młody perkusista, który stara się osiągnąć doskonałość. Fletcher, wykładowca prestiżowego konserwatorium (J.K. Simmons) jest bardzo wymagającym nauczycielem. Jego metody dydaktyczne są okrutne; zmusza uczniów do nieludzkiego wysiłku, często poniża. Andrew jest gotowy na wszelkie poświęcenia, aby stać się muzykiem idealnym. Przejmujący obraz pokazujący ludzką determinację w dążeniu do ideału. Wspaniałe kreacje aktorskie.

 

Nagrody: Festiwal w Sundance: Zwycięzca Audience Award, Grand Jury Prize

 

W kinach od 2 stycznia 2015

Występują: Miles Teller, J.K. Simmons, Melissa Benoist

Reżyseria: Damien Chazelle

 

Teoria wszystkiego

 Opowieść o życiu wybitnego kosmologa, Stephena Hawkinga, jego osiągnięciach zawodowych, walce z chorobą, a przede wszystkim o uczuciu, jakie łączyło go z żoną.

W kinach od 30 stycznia 2015

Występują: Felicity Jones, Eddie Redmayne, Emily Watson

Reżyseria: James Marsh

 

Foxcatcher

 Film inspirowany jest prawdziwą historią. Zapaśnik Mark Schultz nawiązuje współpracę z nowym sponsorem, milionerem Johnem du Pontem, przygotowując się do igrzysk olimpijskich w 1988 roku w Seulu. Współpraca ta doprowadziła do nieoczekiwanych wydarzeń, jako że obaj – du Pont i Mark – czuli się gorsi od brata Marka, Davida.

 

Nagrody: Festiwal w Cannes: najlepszy reżyser Bennett Miller, nominacja do Złotej Palmy

 

 

W kinach od 9 stycznia 2015

Występują: Steve Carell, Channing Tatum, Mark Rufallo

Reżyseria: Benett Miller

 

 

Niezłomny

 Film na podstawie bestsellerowej książki Laury Hillenbrand. Dzięki pomocy rodziny Zamperini (Jack O’Connell) został jednym z najlepszych biegaczy. II wojna światowa przekreśliła jego plany bicia rekordu świata na dystansie 1 mili i rzuciła nad Pacyfik. Jego samolot został zestrzelony, 47 dni dryfował na oceanie, przeżył 2 lata w japońskich obozach jenieckich.

W kinach od 2 stycznia 2015

Występują: Garrett Hedlund, Jai Courtney, Domhnall Gleeson, Jack O’Connell

Reżyseria: Angelina Jolie

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<