Aktualności

Szkolenia dla nauczycieli angielskiego – jakie warto zrobić?

Szkolenia dla nauczycieli angielskiego – jakie warto zrobić?

8 grudnia, 2021 0 komentarzy

Studia i praktyka zawodowa to jedno, ale szkolenia metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego to rozwój, bez którego ciężko jest nadążyć za zmieniającymi się trendami i wymaganiami kursantów. Gdzie ich szukać? Na co zwracać uwagę? Sprawdzamy!

Jak rozpoznać dobre szkolenie dla nauczycieli?

Nauczycieli języka angielskiego z roku na rok przybywa, a to powoduje, że konkurencja może okazać się ogromna. Jak wyróżnić się na jej tle? Przede wszystkim doskonaleniem swoich umiejętności. Szkolenia dostępne dla nauczycieli to obecnie bardzo nowoczesne kursy, które uczą praktycznego podejścia do zawodu i pomagają wykształcić lub odkryć dodatkowe umiejętności i potencjał w każdym z kursantów. To wszystko przeradza się w wyższą efektywność pracy i lepsze zaangażowanie uczniów w naukę języka.

Zanim zdecydujemy się na konkretny kurs, warto przyjrzeć się doświadczeniom danej placówki. Często kursy organizowane są przez prywatne szkoły językowe. Jedną z nich jest Early Stage, która prowadzi kursy w formie webinarów i szkoleń online. Nie tylko forma szkoleń ma znaczenie. Najważniejsza jest tematyka, sposób jej przedstawienia i doświadczenie prowadzących. Webinaria i szkolenia dla nauczycieli w Early Stage prowadzone są przez metodyków języka angielskiego, którzy dzielą się własnym doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami, które z powodzeniem można wdrożyć podczas własnych zajęć.  

Szkolenia metodyczne dla nauczycieli

Metodyczne podejście jest codziennością wielu szkół państwowych i prywatnych, ale to w rękach nauczyciela leży wybranie formy pracy, która najlepiej dotrze do uczniów. Szkolenie metodyczne pomaga spojrzeć świeżym okiem na własne podejście do prowadzenia zajęć i wyciągnąć z niego to, co najlepsze. Pozwala skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych osób, daje możliwość podzielenia się swoimi trudnościami czy wątpliwościami w nauczaniu. Uczestnictwo we wszelkich formach poszerzania swojego nauczycielskiego warsztatu to również szansa na zdobycie cennych wskazówek do pracy w trudniejszych obszarach, np. w uczeniu dzieci z dysleksją

Szkolenia i webinaria metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego w Early Stage idą jednak dalej. Pokazują, jak w czasie lekcji używać wszystkich zmysłów i angażować do ich używania także uczniów w klasie. Szkolenia dotyczą także kształtowania umiejętności mówienia, motywowania uczniów do nauki, otwierania uczniów na postawę growth mindset, czy nawet użycia muzyki w trakcie lekcji. Więcej o tego typu szkoleniach pod adresem: https://universe.earlystage.pl/szkolenia/all 

Na tym nie kończy się metodyczne podejście do pracy nauczyciela języka angielskiego. W końcu efektywność nauczania zależy także od dobrego przygotowania do zajęć. Szkolenia pozwalają ugruntować i poszerzyć wiedzę oraz otwierają umysł na nowe wyzwania. Ponadto dają narzędzia do sprawnego przygotowywania się do zajęć i angażowania uczniów do efektywnego uczestnictwa w zajęciach. Rezultatem jest umocniona pewność siebie nauczyciela i motywacja do dalszego rozwoju.

Kursy i webinaria w wygodnej formie online

Szkolenia online czy webinaria często okazują się zbawieniem dla osób bardzo zapracowanych, ponieważ nie wymagają wyjścia z domu. Tego typu szkolenia to nie tylko oszczędność czasu, lecz także stała możliwość powrotu do materiałów, których możemy jeszcze potrzebować. Webinaria to z kolei skondensowana, szybka pigułka wiedzy – trwają około godziny, a dają dużo motywacji do działania.  

Poszerzanie swoich umiejętności wzmacnia wiarę we własne możliwości i pomaga sięgać po odpowiednie narzędzia, nawet w pracy z trudniejszymi uczniami. To, co jeszcze motywuje do dalszego rozwoju, to certyfikaty potwierdzające nowo nabyte umiejętności! W Early Stage po każdym szkoleniu i webinarze wystawiany jest certyfikat potwierdzający uczestnictwo, który może pomóc w ubieganiu się o awans czy podwyżkę.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.