Aktualności

AIP Business Link: Sugentum najlepszym startupem marca.

AIP Business Link: Sugentum najlepszym startupem marca.

29 marca, 2012 0 komentarzy

Sugentum wygrało w konkursie na Startup Miesiąca podczas spotkania Business Mixer w AIP Business Link w piątek, 23 marca b.r. Firma zmierzyła się z DeGalluchat oraz Phenicoptere.

To już drugie wyróżnienie dla Sugentum; firma zdobyła trzecie miejsce podczas warszawskiej edycji Startup Sauna w lutym b.r., jako jeden z najbardziej innowacyjnych pomysłów biznesowych w krajach basenu morza bałtyckiego. Sugentum oferuje aplikacje na urządzenia mobilne oraz na portale społecznościowe umożliwiające prezentację i sprzedaż produktów z oferty sklepów internetowych za pomocą portali takich jak np. Facebook. Do tej pory klientami Sugentum zostali m.in. wydawcy tygodników Wprost, Bloomberg Businessweek, międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF, czy ogólnopolska sieć salonów komputerowych Primakomp.

Business Mixer to cykliczna impreza organizowana przez AIP Business Link, mająca na celu przybliżenie, promocję i integrację środowiska najlepszych polskich startupów. Impreza odbywa się co miesiąc w siedzibie AIP Business Link w Warszawie (ul. Mokotowska 1), składa się z dyskusji panelowej z udziałem zaproszonych ekspertów, a także tzw. „pitchu”, czyli prezentacji i wyboru najlepszego startupu miesiąca. Marcowa edycja Business Mixer poświęcona była kobietom w biznesie, toteż w panelu eksperckim zasiadły znane kobiece twarze polskiego biznesu: Lidia Popiel – fotografka, modelka, redaktor naczelna Fine Life, Urszula Woźniak – założycielka i partner CAG, europejskiego lidera w doradztwie w zakresie transakcji kapitałowych oraz dr Agnieszka Skala-Poźniak – założycielka Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest. Dyskusję poprowadziła Olga Kozierowska – businesswoman, autorka Sukcesu pisanego szminką w TVN24 i Radio PiN. Firmy, które konkurowały o tytuł Startupu Miesiąca AIP Business Link, czyli zarówno technologiczne Sugentum, jak i modowy DeGalluchat, czy kosmetyczny Phenicoptere łączy to, że zostały założone bądź są rozwijane przez kobiety.

Tytuł Startupu Miesiąca AIP Business Link uprawnia zwycięską firmę do ubiegania się o tytuł Startupu Roku (finał plebiscytu obędzie się w kwietniu 2013 roku na Stadionie Narodowym), a tym samym do walki o liczne nagrody, m.in. wizytę w jednej wybranej Ambasadzie AIP Business Link na świecie (tj. w Dolinie Krzemowej, Szanghaju lub Wielkiej Brytanii). Sugentum, oprócz tytułu Startupu Miesiąca i nominacji do konkursu finałowego, otrzymało szereg nagród rzeczowych od partnerów eventu: Estelle Cartwright Home, Parker, Saponaria, Sukceus Pisanego Szminką, Wealth Solutions, In2You oraz spa Zielona Pomarańcza.

Po części merytorycznej Business Mixer’a, goście zostali zaproszeni na wernisaż fotografii autorstwa Aleksandry Malesy. Zdjęcia przedstawiały przedsiębiorcze kobiety w nieco mniej biznesowej odsłonie.  Prezentacja sztuki to stały element tego wydarzenia.

Kolejna edycja Business Mixer oraz konkursu na najlepszy Startup Miesiąca zaplanowana jest w ostatnim tygodniu kwietnia b.r. Tym razem odbędzie się nie tylko w stolicy, ale również w Krakowie.

Olga Antkiewicz
Project coordinator
Społeczność PP
+48 785 805 003
olga.antkiewicz@przedsiebiorca.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<