Aktualności

Baw się odpowiedzialnie i nigdy nie umieraj jutro!

Baw się odpowiedzialnie i nigdy nie umieraj jutro!

7 maja, 2013 0 komentarzy

Alcovit Med – agent do zadań specjalnych jest już dostępny na polskim rynku. Na polskim rynku pojawił się wyrób medyczny Alcovit Med– jedyny produkt, którego innowacyjne działanie polega na zdolności redukowania poziomu alkoholu we krwi i jego toksycznych metabolitów w organizmie. Dzięki temu zapobiega nieprzyjemnym objawom syndromu dnia następnego po imprezie. Alcovit Med został stworzony po to, aby pogodzić dobrą zabawę dziś z wyzwaniami, które czekają jutro.

Polacy lubią dobrą zabawę i towarzyskie spotkania, którym w naszej kulturze często towarzyszy konsumpcja alkoholu. Dotyczy to także spotkań biznesowych z klientami oraz  imprez firmowych. Spożywanie napojów alkoholowych coraz częściej staje się elementem stylu życia i sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu – drink na spotkaniu firmowym, czerwone wino do kolacji, zimne piwko w upalne popołudnie czy odrobina wiśniówki na lepsze krążenie. Dla wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić i jednocześnie muszą być w dobrej formie następnego dnia, firma A&D Pharma wprowadziła na polski rynek skuteczne rozwiązanie. Produkt Alcovit Med został stworzony specjalnie po to, aby po imprezie czy spotkaniu biznesowym, któremu towarzyszył alkohol, następnego dnia móc realizować zaplanowane zadania i obowiązki zarówno zawodowe, jak i prywatne.

Alkohol  posiada wyjątkową moc – otwiera na nowe znajomości, zbliża ludzi, rozluźnia atmosferę, ale następnego dnia oferuje nam w zamian nieprzyjemne skutki. „Czasami wystarczy ok. 12 g alkoholu etylowego zawartego w małym kuflu piwa czy ok. 17 g w kieliszku wina, by poczuć lekki zawrót głowy i przyjemne rozluźnienie. Jednak tempo eliminacji alkoholu etylowego jest stałe. Organizm, głównie wątroba, eliminuje średnio 0,15 ‰ na godzinę. Dlatego, kiedy pijemy większe ilości alkoholu, dłużej trzeźwiejemy i nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować następnego dnia” – podkreśla dr Tadeusz Frankiewicz z TTFarma Consulting.

Objawy dnia następnego, czyli zespół nieprzyjemnych doznań fizycznych i psychicznych, które występują po spożyciu większej ilości alkoholu to zazwyczaj zmęczenie, ból i zawroty głowy, wzmożone pragnienie, nudności, zwiększone ciśnienie krwi, a nawet kołatanie serca. Działanie Alcovit Med powoduje, że do krwi wchłania się mniej alkoholu, gdyż produkt posiada zdolność selektywnego wiązania cząsteczek alkoholu i usuwania ich z organizmu. Jest to możliwe dzięki działaniu naturalnego silikatu mineralnego zawartego w preparacie. „Powinowactwo owego silikatu do etanolu jest na tyle duże, że materiał ten niejako „wysysa” zawarty wokół niego alkohol. Alcovit Med nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wiąże cząsteczki alkoholu w żołądku i jelicie cienkim, pozbawiając je możliwości przedostania się do krwiobiegu. Zatem Alcovit Med skutecznie obniża ilość alkoholu we krwi, jak i ilość jego toksycznych metabolitów w organizmie. Alcovit Med może wiązać  także alkohol, który nie został jeszcze zmetabolizowany i krąży w postaci niezmienionej we krwi.  Jest to możliwe, gdyż alkohol, który jest substancją dobrze rozpuszczalną w wodzie i swobodnie przechodzi przez błony biologiczne, może być wchłaniany zwrotnie z naczyń otaczających jelito do jego światła zgodnie z gradientem stężeń (zjawisko osmozy), gdy jego stężenie w świetle jelita, w wyniku działania preparatu Alcovit Med, będzie niższe niż w łożysku naczyniowym” – wyjaśnia dr Tadeusz Frankiewicz z TTFarma Consulting.

Pozwala to na zmniejszenie nieprzyjemnych objawów związanych ze spożyciem większej ilości alkoholu i zachowanie dobrej formy następnego dnia po imprezie. Najlepiej  stosować  Alcovit Med tuż przed, w trakcie lub bezpośrednio po  zakończeniu konsumpcji alkoholu, przed położeniem się spać. Można go wypić, produkt dostępny jest w postaci proszku do sporządzania napoju o smaku limonki, jako ostatni drink, na zakończeniu udanego wieczoru.

Prowadzący aktywny tryb życia aktor Rafał Królikowski został twarzą kampanii reklamowej marki Alcovit Med. Deklaruje, że wierzy w skuteczność produktu.„Zdarza się, że alkohol pojawia się na imprezach, na których bywam – czy to towarzysko, zawodowo czy prywatnie. Musi być jednak konsumowany w sposób odpowiedzialny. Na rynku mamy teraz produkt, który w tym pomaga. Dzięki Alcovit Med wiem, że będę w dobrej formie następnego dnia i sprostam zaplanowanemu zadaniu” – twierdzi aktor. „Przetestowałem Alcovit Med na własnej skórze i na mnie działa – następnego dnia rano nie miałem objawów typowych dla syndromu dnia następnego, dzięki czemu mogłem w pełni skorzystać z dnia i wywiązać się ze swoich obowiązków zawodowych” – dodaje.

Wyrób medyczny Alcovit Med przeznaczony jest dla osób aktywnych zawodowo, które nie chcą lub nie mogą rezygnować z uczestniczenia w spotkaniach biznesowych, podczas których dokonywana jest konsumpcja alkoholu, a na następny dzień muszą być w pełni sił. Produkt dostępny jest w dobrych aptekach w cenie ok. 17,00 –do 20,00 pln oraz w wybranych hotelach i centrach konferencyjnych.

Więcej informacji na www.alcovit.pl.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<