Aktualności

Mezzosopranistka na ringu

Mezzosopranistka na ringu

13 maja, 2013 0 komentarzy

Na bokserskim ringu toczy się akcja nowego teledysku mezzosopranistki Izabeli Kopeć. Śpiewaczka w rękawicach bokserskich przygotowuje się do walki, a jej trenerem jest… znany projektant mody Kuba Bonecki!

Obraz do utworu pt. „Vuelvo al sur”, promującego najnowszą płytę Izabeli Kopeć pt. „Show Me Your Tango” powstawał w jednym z klubów bokserskich w Warszawie. W halach sportowych, w których trenuje m.in. Paweł Nastula, tym razem pojawiła się znana śpiewaczka, projektanci mody Kuba Bonecki i Rafał Nowiński oraz instruktorka tanga, Paulina Policzkiewicz-Woźniak. Po pełnych potu i wyrzeczeń treningach, zamiast meczu bokserskiego w ringu rozegrano… mecz tanga.

– To był zamysł reżysera, który postanowił pokazać, jak uniwersalne jest tango. Chciał udowodnić, że może być ono ciekawe nie tylko dla ludzi takich jak ja, miłośników klasyki, ale także dla osób, które nigdy w życiu nie trafiły na milongę. I mam nadzieję, że się udało – mówi Izabela Kopeć.

Teledysk wyreżyserował młody architekt, Krzysztof Klimkiewicz. Zdjęcia wykonali Ireneusz Kopeć i Kamil Tarnawski. Autorami stylizacji byli Kuba Bonecki, Maria Korzeniowska i Jacquelne Bujek. Klip wyprodukowała firma ARTMUS IK.

Klip miał swoją premierę 6 maja 2013r. w Teleexpressie TVP1. Od dziś można oglądać go portalu Orange.pl

———————————

Izabela Kopeć jest śpiewaczką, mezzosopranem-lirycznym, kompozytorem i producentem muzycznym. Jest pierwszą polską przedstawicielką gatunku classical-crossover, czyli gatunku, który polega na łączeniu operowego wokalu z różnymi formami muzycznymi.

Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu (specjalizacja wokalno-aktorska i oratoryjno-kantatowa). Od 2001 roku mieszka i pracuje w Warszawie. Wydała cztery albumy: „Sycamore Tree”, „Inspiracje”, „Five”, „Piazzolla. Show Me Your Tango”.

Ma w repertuarze oratoria, pieśni i arie (Bach, Haendel, Mozart, Rossini, Debussy, Chopin, Saint-Saens, Faure), twórczość hiszpańskich kompozytorów, takich jak Obradors i Manuel de Falla, a także muzykę musicalową (np. tematy Gershwina, w tym arię „Summertime” z opery „Porgy & Bess”, „The Man I love”, „Over the rainbow” z „Czarnoksiężnik z Krainy Ozz” ), operetkową (aria „Giuditty” z operetki „Giuditta” ) oraz romanse ( hiszpańskie i rosyjskie).

Wystąpiła w kilkudziesięciu dużych międzynarodowych koncertach (wykonania m.in. „Credo” Henri Seroki w 2004r. czy „Stabat Mater” Christophe’a Voise w 2003r. z okazji 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II), brała udział w festiwalach muzycznych, takich jak II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic w Międzyzdrojach czy Międzynarodowa Dekada Muzyki Organowej Chóralnej i Kameralnej w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. W lipcu 2011 roku artystka otworzyła festiwal Kręgi Sztuki w Cieszynie koncertem „In Memory of Astor Piazzolla”. „Zakochana w Piazzolli Izabela Kopeć jest jedną z najlepszych polskich mezzosopranistek”, pisał wówczas o niej dziennik Polska The Times. Jest też producentem muzycznym. Oprócz dwóch płyt („Five”, „Show Me Your Tango”), produkuje klasyczne i crossoverowe koncerty, takie jak Jubileusz 600-lecia Katedry we Włocławku w październiku 2011r. (z Camerata Vistula i włoskim kompozytorem Amedeo Minghi) czy cykl House Opera Diva na przestrzeni lutego-czerwca 2011r., będący przedstawieniem fragmentów najbardziej znanych arii operowych zmiksowanych z dj-skimi setami.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<