Demakijaż twarzy – jak wykonać go szybko i starannie?
28 lipca, 2014 0 komentarzyCzęsto po dniu przepełnionym obowiązkami rezygnujemy z demakijażu. Nie mamy na niego ochoty głównie dlatego, że wydaje się czasochłonny. Tak nie musi być, jeśli tylko będziemy wiedziały, jakie czynności wykonać i jakich produktów używać.
Wiele godzin z makijażem, stres czy niedogodne warunki atmosferyczne to tylko niektóre z czynników przyspieszających starzenie się skóry. Zwiotczenie, opuchlizna i podkrążone oczy to nie tylko efekty niewyspania, ale właśnie nocy przespanej w makijażu. Dlatego tak ważne jest wieczorne czyszczenie twarzy, które pozwala jej odpocząć i zregenerować się. To przygotowuje ją do wchłaniania składników odżywczych zawartych w kremach na noc, dzięki którym twarz wygląda gładko i promienne już od rana.
Trzy proste kroki do usunięcia makijażu
Zaczynamy od pozbycia się makijażu oczu. Stosujemy w tym celu mleczko do demakijażu lub specjalne płyny do demakijażu oczu, jeżeli chcemy pozbyć się wodoodpornych kosmetyków. Najlepiej będzie, jeśli produkty lekko natłuszczą skórę. Zmywanie makijażu wokół oczu wymaga delikatności i precyzji, w przeciwnym razie w ciągu kilku tygodni zafundujemy sobie kilka nowych „kurzych łapek” w tych rejonach. Złota zasada brzmi: nie trzeć oczu ani pozostawiać resztek tuszu na rzęsach. Lepiej spokojnie powtórzyć czynność nawet kilka razy, jeśli będzie taka potrzeba.
Następnie zmywamy makijaż z reszty twarzy. Dobrze sprawdzą się płyn micelarny lub mleczko do demakijażu Mixa. Powinnyśmy nałożyć je na twarz za pomocą wacika i lekko masować przez pół minuty. W ten sposób połączymy przyjemne z pożytecznym – lekki masaż poprawi mikrokrążenie skóry i pobudzi ją do regeneracji. Resztki mleczka do demakijażu możemy usunąć żelem do mycia twarzy, który przed nałożeniem na twarz lekko spieniamy w dłoniach. Stosowanie niespienionego kosmetyku od razu na skórę może powodować podrażnienie i wysuszenie.
Ostatni krok to tonizacja. Nasączonym tonikiem wacikiem przecieramy twarz, omijając okolice oczu i usta. Można też lekko wklepać kosmetyk, aby lepiej się wchłonął. Na tak przygotowaną twarz nakładamy krem na noc. Nie zaszkodzi kolejny kilkusekundowy masaż.
Postaw na jakość
Także w przypadku demakijażu istotne jest dobranie kosmetyków wedle potrzeb naszej cery. Do oczyszczania cery tłustej przydadzą się produkty oczyszczająco-matujące zawierające alkohol, który zwęża pory. Osobom o suchej skórze poleca się kosmetyki oleiste jak mleczka do demakijażu czy śmietanki oczyszczające, dzięki czemu skóra pozostanie jędrna i sprężysta. W przypadku cery mieszanej sprawdzą się kosmetyki mniej tłuste, które zapewnią zmatowienie. Demakijaż cery normalnej zapewniają odświeżająco-odżywcze kosmetyki.
Nie powinno się używać produktów o działaniu sprecyzowanym pod kątem problemów, których nasza cera nie ma. Tego typu działanie nie tylko pozostawi skórę niedokładnie oczyszczoną, a może nawet prowadzić do powstawania niedoskonałości i podrażnień.
Brak komentarzy
Przejdz do rozmowyBrak komentarzy!
Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.