Aktualności

Kilka dobrych rad dla początkującego narciarza

Kilka dobrych rad dla początkującego narciarza

17 października, 2013 0 komentarzy

Jazda na nartach to sport, który z każdym zimowym sezonem podbija serca coraz większej liczby osób. Nietrudno się temu dziwić – zjazd po górskim stoku przy pięknej, zimowej aurze z łatwością może oczarować każdego.

Jednak przy nieodpowiednim rozpoczęciu swojej przygody z tym sportem, bardzo łatwo jest się szybko do niego zniechęcić. O czym zatem powinien pamiętać początkujący narciarz, żeby na długie lata pozostać miłośnikiem szusowania po stoku?

Odpowiedni strój

Oczywiście na pierwszy wyjazd w góry nie ma sensu inwestować dużych pieniędzy w profesjonalny kombinezon narciarski, gdyż zawsze możesz stwierdzić, że ten sport jednak nie jest dla ciebie, a wydane pieniądze zostaną wyrzucone w błoto. Na początek powinieneś pamiętać przede wszystkim o tym, że twój strój był wodoodporny. Musisz nastawić się na to, że – przynajmniej na początku – z pewnością wylądujesz na śniegu kilka razy. Idealnym rozwiązaniem będą spodnie na szelkach w połączeniu z rozpinaną kurtką, pod którą będziesz mógł zmieścić kilka cieńszych warstw odzieży i łatwo zdjąć je, gdy zrobi ci się gorąco.

Bez trenera ani rusz!

Profesjonalna opieka na stoku to absolutna konieczność dla każdego stawiającego pierwsze kroki narciarza. Instruktor nie tylko zapozna cię z podstawami jazdy, pokaże, jak się poruszać na stoku i jak korzystać z wyciągów, ale również – o czym często zapominamy – nauczy cię bezpiecznego upadania oraz podnoszenia się. Ponadto, ucząc się, jak zjeżdżać na nartach, bardzo łatwo jest nabrać złych nawyków, których później bardzo ciężko jest się pozbyć. Dlatego bardzo ważne jest, aby ktoś na bieżąco korygował nasze niedociągnięcia.

Kierunki przyjazne początkującym

Aby łatwo nie zniechęcić się w czasie pierwszych ewentualnych niepowodzeń, na pierwszą narciarską eskapadę wybierz miejsce, które jest odpowiednie dla adeptów tego sportu. Nie muszą to być wcale polskie góry – spokojnie możesz wyjechać do Austrii czy Włoch – tamtejsze stoki są świetnie wyposażone i bardzo dobrze przygotowane również dla niedoświadczonych narciarzy, jak na przykład Val di Sole w północnych Włoszech. Wyjazd na narty w Val di Sole ma dodatkowo tę zaletę, że oprócz bogatej oferty narciarskiej jest tu dostępna bardzo szeroka oferta apres ski, co daje między innymi możliwość skorzystania z innych sportów, jak łyżwy, jazda konna, czy nawet przelot na paralotni. Zimowe wyjazdy w ten rejon oferuje w Polsce np. biuro podróży Rainbow Tours. Pamiętaj, że kiedy już zdecydujesz się na swój pierwszy wyjazd na narty, może minąć trochę czasu, zanim szusowanie na stoku na stałe wejdzie ci w krew. Nie poddawaj się jednak szybko – umiejętności jazdy na nartach jest naprawdę warta większego wysiłku.

Zobacz więcej na www.rainbowtours.pl/narty/wlochy

Foto: freedigitalphotos.net

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<