Aktualności

Domowe rewolucje. Jak dbać o rzęsy na co dzień?

Domowe rewolucje. Jak dbać o rzęsy na co dzień?

15 stycznia, 2018 0 komentarzy

Traktujemy rzęsy jak ozdobę. Słusznie, ponieważ to dzięki nim każdy makijaż jest wyrazisty. Warto zadbać o te drobne włoski i dostarczyć im to, czego potrzebują. Także dlatego, że biologicznie odpowiadają za ochronę naszych oczu.

Rzęsy też się starzeją, mogą być osłabione w wyniku nadmiernej stylizacji (podkręcanie zalotką, tuszowanie), mogą nadmiernie wypadać, łamać się, a nawet rozdwajać! To mniejsze kopie włosów, które mamy na głowie. Skoro tak, dlaczego pomijamy je w swoich codziennych rytuałach pielęgnacyjnych? Czas rozpocząć domową rewolucję.

Codzienne dbanie o rzęsy

Pielęgnacja rzęs wcale nie wymaga bardzo dużo czasu. O ile do włosów potrzebujemy przynajmniej kilku kosmetyków (szampon, odżywka, maska, olej, pianka, lakier itd.), o tyle tutaj wystarczy tylko dobra odżywka do rzęs. Choć nie pierwsza lepsza i z byle jakim składem. Wybierając produkt do pielęgnacji, bierzmy pod uwagę, że to bardzo delikatne włoski, które potrzebują łagodnego kosmetyku. Szukajmy serum do rzęs, które:

– zawiera naturalne ekstrakty lub olejki roślinne,
– nie ma alkoholu, parabenów, silikonów, sztucznych barwników,
– działa bezpośrednio na cebulki, dzięki cienkiemu aplikatorowi,
– nie tylko odżywia i nawilża, ale także przyspiesza wzrost,
– może być stosowane jako kilkumiesięczna kuracja.

Oczywiście możemy zdecydować się na same olejki (np. rycynowy), ale istnieje ryzyko, że nie będą tak skuteczne. Olejek nie zawiera wielu dodatkowych substancji, które można znaleźć w odżywka do rzęs np. kwas hialuronowy, proteiny, pantenol, nanopeptydy i składniki pobudzają wzrost rzęs. Olejowanie rzęs może być dodatkowym zabiegiem stosowanym np. pomiędzy kolejnymi kuracjami z użyciem serum.

Nie należy także zapominać o maskarze. To ona codziennie ląduje na naszych rzęsach, aby podkreślić ich naturalne piękno. Możemy ją wykorzystać w codziennym boju o piękne rzęsy. W jaki sposób? Na rynku pojawiają się innowacyjne maskary pielęgnujące, które wzbogaca się o składniki odżywcze, nawilżające i uelastyczniające. To doskonały sposób na wsparcie rzęs w trakcie dnia – nie zastanawiając się na tym, możemy wzmacniać rzęsy przy okazji.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<