Aktualności

Impreza firmowa — najlepsze pomysły na integracyjną imprezę dla pracowników

Impreza firmowa — najlepsze pomysły na integracyjną imprezę dla pracowników

17 czerwca, 2019 0 komentarzy

Najlepsze imprezy integracyjne to imprezy takie, które odznaczają się oryginalnością i nietuzinkowością. Nowoczesne firmy i nowocześni przedsiębiorcy od imprez firmowych czy integracyjnych oczekują czegoś więcej niż nudnego bankietu i oklepanych rozrywek. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom, coraz więcej miejsc oferuje niecodzienne formy organizacji imprez firmowych po to, aby pracownicy nie tylko odpoczęli, ale też zapamiętali takie wydarzenie na długo.

Zespół, który ma pracować efektywnie, potrzebuje raz na jakiś czas oderwania się od pracy, integracji w swoim gronie i coraz częściej jest to integracja niecodzienna. Jakie są zatem przykłady imprez firmowych, obok których pracownicy, pracodawcy i klienci nie przejdą obojętnie?

Profesjonalizm w każdym calu

To, że nowoczesne imprezy firmowe są mniej oficjalne i mają mocno nietuzinkowy charakter, nie oznacza, że są nieprofesjonalne. Poziom przygotowania i dbałość o każdy szczegół są naprawdę imponujące. Dodatkowo bardzo często bywa i tak, że osoby organizujące imprezy firmowe nie pozwalają sobie na rutynę. Jak wiadomo rutyna zabija dobrą zabawę, a tej na udanej imprezie firmowej nie powinno zabraknąć. Impreza firmowa powinna tryskać dobrą energią i pozytywnymi wibracjami. Poniżej znajdziecie kilka propozycji na niezapomnianą integrację!

Energylandia — energia i oryginalne pomysły

Energylandia przygotowuje imprezy pracownicze dla różnych grup, zarówno prywatnych, jak i firmowych. Atrakcje zostały podzielone w taki sposób, aby każdy z szerokiej oferty urządzeń i usług wybrał te, które odpowiadają jego predyspozycjom i dostarczą niezapomnianych wrażeń. Firmom najczęściej proponowana jest strefa ekstremalna parku, gdzie pracownicy mogą się odstresować i zapomnieć o obowiązkach. Polecane atrakcje to: Rollercoaster Formuła, Rollercoaster Mayan, Space Gun, Aztec Swing, Space Booster – Armagedon i oczywiście najsłynniejszy i ekstremalny Hyperion.

eventy firmowe - Energylandia

Strefa ekstremalna na pewno zapewni Wam solidny poziom adrenaliny. Dodatkowo Energylandia ma w swojej ofercie możliwość organizacji pikników firmowych. Istnieje również opcja połączenia ekstremalnej rozrywki ze szkoleniami firmowymi. Obiekt oferuje restaurację widokową na tarasie, istnieje również możliwość udostępnienia jej na wyłączność. Dodatkowo restauracja może zaoferować imprezy z DJem i cateringiem. Ogromnym plusem tego miejsca jest to, że podejście do każdego klienta jest bardzo indywidualne i nie ma mowy o gotowym szablonie eventu firmowego. Wszelkie szczegóły imprezy ustalane są tak, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Uczestnikom pozostaje więc tylko dobra zabawa!

Biegi survivalowe — zmierzenie się z ograniczeniami

Biegi survivalowe to świetna okazja do przeżycia niezapomnianej przygody w grupie współpracowników i szefostwa. To też doskonała okazja do zmierzenia się ze swoimi ograniczeniami. Podczas takich biegów sprawdzana jest siła charakteru i umiejętność pracy w grupie — czyli cechy niezwykle pożądane na obecnym rynku pracy. Ta forma integracji to świetna okazja do przełamania lodów na linii szefostwo — pracownicy. Dlaczego? W chwilach ekstremalnego wysiłku i ekstremalnych warunków znikają podziały na stanowiska. Wszyscy traktowani są na równi i wykonują te same zadania. Bardzo fajne jest też to, że firma przy okazji może pomagać! Przykładem jest inicjatywa, której celem jest to, aby każdy kilometr przebiegnięty przez pracownika miał określoną cenę i przeznaczany był na cele charytatywne.

Gra miejska — kolejny sposób na wzmocnienie więzi grupowych

Gry miejskie to coraz są coraz popularniejsze, jeżeli chodzi integracji pracowników. Łączą one w sobie zarówno elementy zabawy, jak i rywalizacji. Dzięki takiemu połączeniu uczestnicy angażują się zarówno emocjonalnie, jak i wzmacniają więzi grupowe. Dodatkowo takie gry miejskie można zorganizować nawet w godzinach pracy w ramach szkolenia umiejętności pracy w grupie.

Escape Room — ćwiczenie komunikacji i pracy w grupie

To kolejny przykład niecodziennej formy integracji pracowników. Wspólny cel określony na wstępie zabawy wymaga od uczestników nienagannej komunikacji i współpracy. Jeśli w jakimś zespole istnieje problem z porozumiewaniem się i pracą w grupę, escape room może to dobitnie pokazać. Jednak dzięki temu może stać się też tak, że bariery zostaną przełamane i dzięki temu praca w zespole firmowym będzie bardziej owocna. Integracje, które ćwiczą komunikację i współpracę to zawsze doskonały pomysł!

Gry terenowe — czyli integracja w dziczy

To świetna okazja do oczyszczenia głowy z problemów i forma integracji pozwalająca na zapomnienie o obowiązkach. Kontakt z przyrodą połączony z wysiłkiem to jedno z lepszych połączeń dla osób zestresowanych i przeciążonych pracą. Dodatkowo podczas gier terenowych można się również sporo dowiedzieć i nauczyć. Na przykład istnieje możliwość zorganizowania na trasie miejsc do nauki podstaw pierwszej pomocy. Można też zweryfikować swoje umiejętności w prowadzeniu auta terenowego. Poza tym mile widziane są również wszelkie gry logiczne i konkurencje integrujące oraz uczące pracy w grupie. Możliwości jest naprawdę sporo! Ogranicza was tak naprawdę tylko wyobraźnia.

Jest w czym wybierać!

Powyższe propozycje to tak naprawdę niewielki skrawek możliwości, które czekają na miłośników nietuzinkowych integracji i imprez firmowych. Powyżej przedstawiliśmy naszym zdaniem te najciekawsze. Wybór należy do Was!

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<