Aktualności

Inauguracja DIG 2014 – notka

Inauguracja DIG 2014 – notka

11 kwietnia, 2014 0 komentarzy

W dniu 01.04.2014, w sali restauracji InAzia sopockiego Sheratona z przepięknym widokiem na słoneczne molo i błękitne morze, odbyła się inauguracja piątej, jubileuszowej polskiej edycji konkursu dla przedsiębiorczych kobiet Darboven Idee Grant. W konkursie może wziąć udział każda Polka, która chce zrealizować innowacyjny pomysł na biznes i zawalczyć o nagrodę pieniężną w wysokości 100.000 zł.

 

Wśród obecnych na sali znaleźli się przedstawiciele organizatora konkursu, wraz z fundatorem nagrody panem Albertem Darbovenem, zaś Jury, które ocenia nadesłane pomysły, reprezentowała pani prof. Olga Krzyżanowska. Z grona patronów przedsięwzięcia obecni byli pani Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku, Annette Klein, pani dr Magdalena Adamowicz, a w imieniu Marszałka na inaugurację przybył pan Wicemarszałek Wiesław Byczkowski. Ponadto na uroczystość przybyli przedstawiciele trójmiejskich środowisk biznesowych, laureatki poprzednich edycji oraz sympatycy konkursu – wśród nich także pani Henryka Krzywonos. Nie zabrakło licznie reprezentowanych przedstawicieli mediów.

Gościem specjalnym inauguracji była pani Katarzyna Figura, wybitna aktorka filmowa i teatralna, mająca na swoim koncie także doświadczenia biznesowe. W rozmowie przeprowadzonej przez redaktora naczelnego miesięcznika Prestiż, pana Jakuba Jakubowskiego, opowiadała o tradycyjnie silnej roli kobiety w polskich rodzinach, historycznych uwarunkowaniach wyjątkowo przedsiębiorczego charakteru Polek, znaczeniu wiedzy, edukacji i rozwoju dla poczucia osobistego spełnienia i pozytywnego wpływu na życie całego społeczeństwa. Z pełnym podziwem odniosła się do wysokiego poziomu nagrodzonych projektów, ciesząc się, że mogą one wpłynąć na jakość życia w naszym kraju.

 

Po krótkim wprowadzeniu w założenia konkursu głos zabrała pani Konsul Annette Klein, która podkreśliła rolę konkursu w motywowaniu kobiet do zmiany swojego życia i przejęcia swojego zawodowego losu we własne ręce. Pan Marszałek Byczkowski zaakcentował wiodącą rolę polskich kobiet– jesteśmy w tej dziedzinie na 1 miejscu w Europie! – w zakładaniu własnych firm. Pani prof. Krzyżanowska powiedziała kilka słów o konkursie z perspektywy Jurora i podkreśliła fakt, że z każdą kolejną edycją zgłoszeń jest co raz więcej –  są one co raz bardziej interesujące i fachowe.

O konkursie i o swoim zwycięskim projekcie oraz o dalszych jego losach opowiedziała następnie pani Anna Supernat – jedna z laureatek edycji 2012, która została nagrodzona za projekt separacji łańcucha DNA i umieszczania go w krysztale. Pan Albert Darboven, właściciel holdingu J.J. Darboven oraz inicjator konkursu i fundator nagrody, podkreślił rolę innowacji w rozwoju świata jako siły napędowej zmian. A innowacja jest przecież kobietą… Pan Darboven ogłosił uroczyście otwarcie konkursu i zachęcił przedsiębiorcze kobiety do stanięcia w jego szranki.

Wszyscy mówcy zgodnie podkreślali, że mimo symbolicznej daty inauguracji konkursu –

1 kwietnia!!! – ich wypowiedzi nie są primaaprilisowym żartem 🙂

 

Po części oficjalnej goście mieli okazję kontynuować rozmowy przy kawie i eleganckim poczęstunku.

 

Pierwsze posiedzenie Jury w składzie: dr Irena Eris, prof. Olga Krzyżanowska, Ewa Plucińska, dr Anita Plantikow i prof. Rolf Eggert odbędzie się 08/09.10.2014, wybrane podczas niego finalistki zaprezentują Jury szczegółowo swoje biznesowe idee 12.11.2014, a 13.11. 2014, w Warszawie, podczas uroczystej Gali, poznamy zwyciężczynię konkursu.

 

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu można nadsyłać do 12.09.2014, wnioski do pobrania na stronie: www.darbovenideegrant.pl

 

Pytania i uwagi prosimy kierować pod: tatiana.ideegrant@gmail.com i agata.ideegrant@gmail.com

 

Biuro organizacyjne DIG

Tatiana Matynia          Agata Radtke

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<