Aktualności

Jak bezpiecznie oszczędzać własne pieniądze?

Jak bezpiecznie oszczędzać własne pieniądze?

7 października, 2015 0 komentarzy

Wiele osób pragnie pomnażać swoje pieniądze, jednak bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka. Idealną propozycją dla tego typu klientów jest lokata bankowa. Można ją zawierać zarówno na krótkie, jak i na długie okresy. Wszystko zależy od indywidualnych zdolności finansowych oraz potrzeb klienta.

Oszczędzanie na lokacie bankowej

Wiele banków stwarza możliwość systematycznego oszczędzania na lokacie bankowej. Na początku trzeba złożyć depozyt w odpowiedniej wysokości a następnie regularnie wpłacać gotówkę w ściśle ustalonej kwocie. Przy zawieraniu tego typu umów depozytowych szczególną uwagę należy zwrócić na formę kapitalizacji zysku. Zabieg ten polega na powiększaniu kwoty depozytu o wypracowany zysk. Dzięki temu w kolejnych miesiącach pracuje wyższa kwota depozytu a więc przyszłościowe zyski będą oczywiście wyższe. Im częściej odbywa się kapitalizacja, tym wyższy zysk. Warto zatem szukać takiej lokaty bankowej, która będzie gwarantować możliwie częste kapitalizacje.

Najlepsze lokaty bankowe

W czasie wybierania najkorzystniejszej oferty bankowej należy porównywać oprocentowanie lokaty. Im jest ono wyższe, tym wyższe zyski z założonego depozytu. Szczególną pomocą przy wyborze odpowiedniej oferty są rankingi lokat. Zestawiają one w jednym miejscu wszystkie dostępne oferty lokat i prezentują najważniejsze parametry. Rankingi lokat nie tylko porównują lokaty pod kątem oprocentowania. Zestawiają także dodatkowe informacje. To z rankingów klient może się dowiedzieć, jaką minimalną kwotę depozytu trzeba złożyć przy konkretnej propozycji. To również w tym miejscu pokazane są najlepsze lokaty internetowe wraz z ich terminami zapadalności. Dzięki temu klient jest w stanie podjąć decyzję, na jaki okres zamrozić swoje środki finansowe. Porównanie lokat w jednym miejscu z pewnością pomaga w wyborze najlepszej lokaty bankowej.

Zatem decydując się na oszczędzanie pieniędzy w ramach lokaty bankowej warto prześledzić najnowsze oferty bankowe oraz porównać je pod kątem oprocentowania, terminu zapadalności, czy minimalnej kwoty depozytu. Przed podpisaniem umowy depozytowej należy także poznać spekulacje związane z poziomem stóp procentowych. To one mają największy wpływ na oprocentowanie lokaty. Im niższe stopy procentowe, tym niższe zyski. Jednak nie należy rezygnować z oszczędzania w dobie recesji. Bankom w każdym czasie zależy na pozyskiwaniu nowej gotówki, dlatego zawsze będą oferować atrakcyjne warunki. Zawsze opłacalnym dla nich będzie pozyskiwanie pieniędzy za pomocą lokat bankowych niż w ramach pożyczek międzybankowych, które są znacznie wyżej oprocentowane.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<