Aktualności

Czy warto założyć internetowe konto bankowe?

Czy warto założyć internetowe konto bankowe?

30 czerwca, 2014 0 komentarzy

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na założenie konta internetowego połączonego ze swoim rachunkiem bankowym. Zdecydowanie jest to rozwiązanie wygodne i innowacyjne. Sprawdźmy jakie są jego zalety, a może też i ewentualne wady.

1)      Niskie koszty – założenie i prowadzenie konta internetowego jest na ogół znacznie tańsze niż konta tradycyjnego, a nawet zupełnie darmowe.

2)     Oszczędność czasu – chyba największą zaletą posiadania e-konta jest znaczna oszczędność czasu. Nie musimy tracić go na wycieczki do banku i stanie w kolejkach – większość operacji finansowych jesteśmy w stanie przeprowadzić sami, posiadając dostęp do Internetu. Wysyłanie i odbieranie przelewów, sprawdzanie salda, historii dokonywanych transakcji – otrzymujemy pełen dostęp i kontrolę nad swoimi finansami 24 godziny na dobę. Konto internetowe umożliwia rzecz jasna także możliwość dokonywania płatności kartą oraz wypłacanie gotówki z bankomatów.

3)     Szybkie zakupy – dzięki kontom internetowym możemy w kilka sekund przesłać pieniądze do sprzedawcy, co jest bardzo wygodne w przypadku częstych zakupów w sieci.

4)     Łatwość w obsłudze – konta internetowe nie są trudne w użytkowaniu. W kilka minut możemy nauczyć się ich wszystkich najważniejszych funkcji oraz poznać i odkryć możliwości jakie oferują.

5)     Większe bezpieczeństwo – stały wgląd do dokonywanych przez użytkownika transakcji umożliwia szybsze wykrycie ewentualnego oszustwa i natychmiastowe poinformowania o tym banku.

Czy konta internetowe mają jakieś wady?  Przede wszystkim zawsze musimy pamiętać nasz login i hasło – bez nich nie otrzymamy dostępu online do swojego rachunku. Sama procedura założenia konta może trwać nieco dłużej niż w przypadku konta tradycyjnego – czasami trzeba poczekać kilka dni na jego pełną aktywację. Zdecydowanie warto jednak wziąć pod uwagę założenie własnego ekonta, ponieważ niesie ze sobą zdecydowanie więcej plusów niż minusów.

Warto przyjrzeć się  bliżej ofercie Volkswagen Banku. Możemy założyć tam wygodne konto e-direct, czyli darmowe konto osobiste, do którego użytkownik ma dostęp przez Internet lub telefon, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta, darmowe przelewy internetowe, a także bezpłatne wydanie i wznowienie karty Visa. Ekonto – www.vwbank.pl przyniesie Ci wiele korzyści, przede wszystkim znacznie ułatwi kontrolę i zarządzanie własnymi finansami.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<