Aktualności

Jak optymalizować koszty na starcie? Kilka wskazówek dla przedsiębiorczych kobiet.

Jak optymalizować koszty na starcie? Kilka wskazówek dla przedsiębiorczych kobiet.

16 listopada, 2015 0 komentarzy

Dowiedz się jak w prosty sposób zminimalizować koszty prowadzenia biura.

Inteligentne i indywidualne rozwiązania, które pomogą Tobie w rozkręceniu firmy poprzez minimalizację kosztów, nie tracąc przy tym na jakości firmy. 

Kobiety… z pozoru delikatne, a tak naprawdę bardzo silne, ambitne, potrafiące robić kilka rzeczy na raz i dzielić na nie swoją uwagę. Kobiety odgrywają w swoim życiu kilka ról na raz: rolę córek, żon, matek, pracownic, kierowników, dyrektorów, itp. Możemy śmiało stwierdzić, że płeć piękna na ogół osiąga więcej od mężczyzn w sferze zawodowej. Jednakże w tej sferze kobiety nie są tak pewne siebie jak mężczyźni, przez co nie wszystkie z nich realizują swoje cele i marzenia. Dla tych Pań, które potrzebują bodźca do założenia własnej firmy lub powrotu do biznesu przygotowaliśmy dzisiejszy wpis.

Na polskim rynku jest wiele atrakcyjnych ofert skierowanych do kobiet chcących rozpocząć własny biznes. Dla początkującego przedsiębiorcy czy startującej firmy  każda złotówka jest bardzo ważna. Jak każdy przedsiębiorca, w tym również kobiety, zaczynając swoją przygodę w biznesie, chce znacząco obniżyć koszty stałe swojej firmy. Wynajem biura, najlepiej w prestiżowej lokalizacji oraz zatrudnienie pracownika to zbyt duże obciążenie dla początkującego przedsiębiorcy. Do tego wybór odpowiedniego biura rachunkowego oraz kancelarii prawnej to również obarczenie dla startującej firmy, a także bardzo stresująca sytuacja. W związku z tym, obniżenie powyższych kosztów poprzez skorzystanie z usług wirtualnego biura, jest wartościowym i atrakcyjnym rozwiązaniem. Wirtualne biuro to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także komfort codziennej pracy. Młody przedsiębiorca może skupić się na swoich obowiązkach jednocześnie nie martwiąc się o to, że nie odbierze ważnego telefonu lub nie ma odpowiedniego miejsca na przyjęcie ważnych kontrahentów.

co-working

Współpraca z wirtualnym biurem pozwala pochwalić się prestiżowym adresem w największych miastach Polski. Jednakże dla wielu przedsiębiorców to nie liczy się tylko adres dla swojej firmy (choć jest to bardzo ważny czynnik), ale również miejsce, w którym będzie mógł przeprowadzić negocjacje handlowe, pozyskać partnerów biznesowych lub dobrego pracownika. A do tego niezbędne jest dobrze wyposażone, komfortowe biuro lub sala konferencyjna.

Istnieje wiele aspektów, które przemawiają za skorzystaniem z usług outsourcingowych. Dzięki nim można otrzymać kompleksową obsługę firmy począwszy od doradztwa przy ich zakładaniu własnej firmy, wsparcie przy codziennej działalności biurowej, poprzez usługi księgowe i prawne oraz wynajmem przestrzeni biurowej: salki konferencyjne oraz gabinety. W pakiecie firm z działu outsourcingowego można znaleźć m.in.:,. Niektóre biura outsourcingowe dodatkowo poszerzają swoją ofertę o projektowanie stron internetowych, wsparcie marketingowe, czy też public relations.

Bardzo ciekawą oraz modną formą indywidualnej pracy jest niewątpliwie co-working, czyli wspólne pracowanie. „Biurko na godziny” kierowane jest do osób niezależnych, ceniących swój indywidualizm oraz nastawionych na elastyczne godziny pracy. Ponadto „wspólne pracowanie” zwiększa komfort, ponieważ można pracować swobodnie, ale nie samotnie, jak w domu. Co-working dedykowany jest przede wszystkim tak zwanym wolnym strzelcom, czyli Freelancerom. Centra coworkingowe to również idealne miejsce, by rozwijać swoje pomysły na biznes. Idea „biurka na godziny” pozwala także wracać kobietom do aktywności zawodowej. Do zalet co-workingu można zaliczyć m.in.: możliwość pracy w spokoju, ale nie w samotności, niezależność – godziny pracy dostosujesz do siebie, większy komfort pracy niż w domu, niższe koszty wspólnej powierzchni niż w przypadku wynajmowania samodzielnej powierzchni biurowej, możliwość nawiązania nowych kontaktów, współpracy z innymi użytkownikami biura.

cover_facebook

Zachęcamy do skorzystania z usług zaprzyjaźnionej firmy pod adresem: multibiura.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<